TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’in Gölgesinde İftar


absmiddle Yazdır   -A | A+ 28.06.2015
Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede kurulan Fatih Belediyesi iftar sofraları, bu kez İstanbul'un Fatih’i Fatih Sultan Mehmet Han’ın manevi huzurunda; Fatih Camii avlusunda kuruldu.

Fatih Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Fatih Camii avlusunda kurulan iftar sofrasında 4 bin Fatihli, huzur içinde iftarını yaptı.

İftar için Fatih Camii’ne gelenler, camii avlusunun yenilenen ve güzelleşen yeni yüzüyle karşılaştılar.

Bir süredir düzenleme çalışmaları devam eden Fatih Camii avlusundaki çalışmaların büyük kısmı tamamlanarak vatandaşların hizmetine açmış oldu.

İftar yemeği öncesi, her zaman olduğu gibi Tasavvuf  Müziği’nin seçkin eserleri Emre Ermiş tarafından seslendirildi ayrıca Kur-an’ı Kerim tilaveti okundu.

Avluya gelen Fatih Belediye Başkanı vatandaşların yoğun sevgi gösteri ile karşılandı. Vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini kırmayan Başkan, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Ezan vaktinin yaklaşmasıyla birlikte Başkan,  masaya oturarak iftar vaktini bekledi. İftar vaktinin gelmesinin ardından dua eden Başkan ve vatandaşlar oruçlarını açtı.

Başkan ‘Fatih Camii’nde çevre düzenlemesini yapıyoruz. Akdeniz caddesi tarafındaki düzenleme nispeten bitti. Buradaki iftarı aynı zamanda yarım açılış olarak kabul ettik. Bu güzel iftarı bu kadar güzel insanlarla birlikte yapmamıza vesile olduğu için bu caminin etrafındaki düzenlemeyi yapanları tebrik ediyorum’ dedi.

Başkan, ayrıca ‘Ramazan ayı boyunca sadece Fatih cami avlusu değil, Sultanahmet Meydanı, Çarşamba Çukurbostan, Şehremini Büyüksaray meydanlarında iftarımızı verdik. Hedefimiz Fatih’in her tarafında iftar sofrası kurmak’dedi. Başkan, ayrıca Fatih Camii avlusunda devam eden düzenlemelerin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağı müjdesini verdi.