TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Bozkır İftara Katıldı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 16.07.2015
Bakan Bozkır: Bu tablodan bir hükümet çıkmazsa tekrar millete gideriz. Fatih Belediyesi ve Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (taygiad), Eminönü Ankara Caddesinde vatandaşlara sokak iftarı verdi. İftar programına katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, ‘İnşallah bir hükümet kurulacaktır’ dedi.

Fatih Belediyesi ve Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği(TAYGİAD), Eminönü Ankara Caddesinde vatandaşlara sokak iftarı verdi. Programa Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Fatih Belediye Başkanı, Fatihliler ve çevre esnafından çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Bozkır ve Fatih Belediye Başkanı, iftar öncesinde masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Okunan ezan ile birlikte Bakan Bozkır ve vatandaşlar iftar açtı.

İftarın ardından bir konuşma yapan Bakan Bozkır, “Ülkemizde en çok beklediğimiz şey istikrarın devamıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonra milletimizin bir başka takdiri oldu. Tek başına iktidar olmayacak bir meclis ortaya çıktı. Milletimizin takdiri hepimizin başının tacıdır. Sayın Başbakanımıza bir görev tebliğ edildi. O da bütün mesaisini, ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için çaba sarf ederek geçiriyor” dedi.

Bakan Bozkır, “İnşallah bir hükümet kurulacaktır. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak güçlü bir hükümet olmasın temenni ediyoruz. Bu tablodan bir hükümet çıkmazsa, işin kolayı var tekrar millete gideriz. Millet bir kez daha mesaj verir ona göre yeniden değerlendiririz’’ diye konuştu.

Fatih Belediye Başkanı insanları birbirine bağlayan değerlerin manevi değerler olduğunu,  Ramazan ayının da bu değerler arasında en önde geldiğini belirterek, ‘Ramazan paylaşmaktır. Ramazan manevi yolculuktur. Ramazan ayı iyiliğin, sevginin, merhametin, paylaşmanın ve bereketin arttığı bir aydır.

İlk kez 2005 yılında, Fatih Belediyesi tarafından Yedikule Gençağa Caddesi’nin yayalaştırılması sırasında başlatılan sokak iftarlarının vazgeçilmez bir gelenek haline geldiğini söyleyen Başkan, “Bu akşam, burada sizlerle birlikte orucumuzu açtık, dualarımızı yaptık. Aynı sofra etrafında, yemeğimizi, muhabbetimizi ve sevgimizi paylaşma imkanı bulduk’ dedi.

Öte yandan TAYGİAD tarafından hazırlanan bayramlıklarda çocuklar dağıtıldı.