TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

2015-2016 Revize Parklar


2015-2016 Yatırım Yılı İçerisinde İlçemizde Yeni Kazandırılan Parklar...

 

Haşimişcan Parkı Yenilenmesi

Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Karagümrük Mahallesi, Sofalı Çeşme Sokak üzerinde  yer alan Haşimişcan Parkı mevcut haliyle fonksiyon alanları ve yeşil alanlarında kullanım değerini yitirmiş olması sebebiyle 2014 yılında revize programına alınmıştır.

Yapılan proje çalışmaları kapsamında daha estetik ve işlevsel bir park olarak hizmete sunulması amaçlanmıştır. Proje ve uygulama sürecinin ardından 1664,29 m² kullanım alanına sahip olan parkımızın içerisinde yer alan muhtarlık binası kaldırılarak yerine Fen İşleri Müdürlüğünce Aile Sağlığı Merkezi binası inşa edilen alandan ardan kalan 1413,44  m²  lik kısım içerisinde oturma ve dinlenme alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve süs havuzu konumlandırılan bir park olarak hizmete sunulmuştur. Oturma ve dinlenme alanlarında belirli kısımlara gölgeleme amaçlı ahşap pergolalar konumlandırılmıştır. Yeşil alanlarında peyzaj değeri yüksek bitki grupları dikilerek otomatik sulama sistemi döşenmiş ve ardından hazır çim serilmiştir.

Parkımız sert zemin uygulama çalışmalarının ardından yeşil alan düzenlenmesi ve kent mobilyaları montelenmesi ile 2015 yılı Şubat ayında halkımızın hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------


23 Nisan Çocuk Parkı Yenilenmesi
Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Küçük Ayasofya Mahallesinde muhtarlık binası yanında yer alan 23 Nisan Parkı Çocuk Parkı yenilendi. Toplam 976,10 m² alana sahip parkımızda yetersiz oturma birimleri, eskimiş çocuk oyun alanı ve bozuk sert zeminleri nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun talepler sonucu yeniden projelendirildi. Yeni haliyle park içerisindeki dağınık ve hasarlı duvarlar yenilenerek, mevcut yeşil alanları korundu. Sert zemini yenilenen parkımızın çocuk oyun grubu konumu değiştirilerek daha işlevsel bir oyun grubu montelendi. Estetik ve bakımlı bir park olarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Keyci Hatun Parkı Yenilenmesi

Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Cerrahpaşa Mahallesi, Haseki Kadın Sokağı üzerinde yer alan Keyci Hatun Parkı toplam 336,44 m² alana sahip olup yetersiz oturma birimleri, eskimiş çocuk oyun alanı ve bozuk sert zeminleri nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun talepler sonucu revize programına alınmış ve projelendirilmiştir.

Yapılan proje çalışmalarının ardından 176,15 m²  sert zemin, 74,64 m²  çocuk oyun alanı, 85,62 m² yeşil alan konumlandırılmıştır. Parkın çevre duvarları yıkılarak alan içerisinde kurumuş ağaçlar sökülerek uzaklaştırılmıştır. Yapılan yeni düzenleme ile kent mobilyaları ve çocuk oyun alanı yenilenmiş ve bitki takviyesi yapılmıştır. Yapılan düzenlemelerin ardından 2015 yılı Haziran ayında halkımızın hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kızılelma Parkı  Yenilenmesi
Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Haseki Sultan Mahallesi sınırları içerisinde Kızılelma Caddesi üzerinde Kasap Halil Cami yanında yer alan ve caminin ihyası ile kullanımı kısıtlanan park sert zemini, yeşil alan ve çocuk oyun alanının daha işlevsel ve estetik bir hal alması için yenileme programına alındı.

Cami inşasından önce 755,25 m²  olan park alanında caminin inşasından sonra 76,82 m² çocuk oyun alanı, 147,34 m² lik sert zemin düzenlemesi ve 40,45 m² lik yeşil alan düzenlemesi yapılmıştır. Yapılan düzenlemeler ile daha kullanışlı ve estetik bir hale getirilen park 2015 yılı Kasım ayı içerisinde vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Küçük Mustafapaşa Parkı Yenilenmesi
Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Kalaycı Sokakta yer alan Küçük Mustafapaşa Parkı’nın bozulan sert zeminleri, kullanım değerini yitirmiş çocuk oyun alanları ve oturma alanları,; daha işlevsel ve estetik bir hal alması amacıyla revize programına alınmıştır.

Toplam 296,07 m² alana sahip park alanda peyzaj değeri olmayan yabani bitkiler kaldırılarak, çocuk oyun alanı dışında kalan sert zeminler yeniden projelendirildi. 76,94 m² lik mevcut oyun grubunun bakım ve onarımı yapılarak kauçuk zemini yenilendi. Yeşil alanlarda peyzaj değeri yüksek bitki grupları dikilerek çim serimi gerçekleştirilen park yapılan düzenlemelerin tamamlanmasını ardından yeni haliyle 2015 yılı Nisan ayında vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Mevlanakapı Zihinsel Engelliler Okulu

Çevre Düzenlemesi Çalışması

Mevlanakapı Mahallesinde yer alan zihinsel engelli öğrencilerin eğitim  gördüğü okul bahçesi öğrencilerin fiziksel ve zihinsel aktivitelerine olanak sağlayacak şekilde yeninden düzenlendi. Mevcut haliyle işlevsiz ve atıl durumdaki okul bahçesine içerisinde ahşap abaküs, kum havuzlu piknik masası, salıncak ve kaydırak bulunan 70,00 m² lik bir çocuk oyun alanı, 278,32 m² lik yeşil alan kısmında 25,00 m² lik tarımsal aktivite alanı, yeşil alan içerisinde fiziksel aktivite amaçlı 10 m uzunluğunda kademeli yürüme platformu bina arka kısmındaki atıl alan işlevsel hale getirilerek bu kısımda 30,00 m² lik jimnastik alanı ve öğretmenlerin oturma ve dinlenme ihtiyaçlarına olanak sağlayacak 16,00 m² lik gölgelikli alanı ile bitki tarhları konumlandırılmış olup 2015 yılı Temmuz ayında bünyesindeki zihinsel engelli öğrencilerin en iyi şekilde faydalanacağı olanakları barındıran bir peyzaj düzenlemesi ile kullanıma sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Silivrikapı Ana Okulu Bahçesi

Çevre Düzenlemesi Çalışması

Silivrikapı Mahallesinde yer alan ve daha önce ilkokul olarak kullanılmasının ardından anaokulu olarak hizmet vermeye başlayan Silivrikapı Anaokulu’ nun okul idaresinin talepleri sonucunda imkanlarımız dahilinde düzenlenmek üzere programa alınmıştır. Yapılan projelendirme çalışmasının ardından anaokulunun sadece asfalt olan bahçesinde 327,50 m²  yeşil alan oluşturularak geri kalan kısımda 54,4 m²  çocuk oyun alanı, 36,6 m² yürüme yolu için sert zemin konumlandırılmıştır. Çalışma kapsamında anaokulun bina içindeki orta bahçesi ve arka bahçeside peyzaj bakım ve onarımına tabi tutularak 2015 Haziran ayında gerekli çalışmalar tamamlanarak eğitime hazır hale getirilmiş ve anaokulu öğrencilerinin  hizmetine sunulmuştur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Nakilbent Sokak Çevre Düzenleme Çalışması


Küçük Ayasofya Mahallesi Nakilbent Sokakta bulunan tarihi çeşme çevresi, bakımsız ve atıl görüntüsünün ortadan kaldırılarak daha estetik bir hal alması için yeninden düzenlendi. Çeşme çevresindeki yabani ot ve bakımsız bitkiler alandan uzaklaştırılarak çeşmeye çıkan merdivenler yenilendi.

Akburçak Sk. Yeşil Alan Düzenlemesi


Küçük Ayasofya Mahallesi Akburçak Sk.’ta yer alan bakımsız ve kullanışsız alan yeniden düzenlendi. Yapılan yeni düzenleme ile 49,00 m² lik alan içerisinde 17 m² yeşil alan ve 32,00 m²  lik sert zemin alanı konumlandırılmıştır. Yapılan yeni düzenleme ile alana yeni kent mobilyaları montelenerek, yeşil alanlara çim serimi ve alana uygun bitkilendirme yapılarak hizmete sunulmuştur.

 

Kahalbaşı Yeşil Alan Düzenlemesi


Topkapı Mahallesi Kahalbaşı Sk. ile Urban Sk. arasında yapılan yol bağlantısının ardından sert zeminden arda kalan 260,00 m² lik alan yeşil alan olarak düzenlendi. Daha önceki haliyle metruk ve bakımsız halde bulanan alanda yabani ot ve moloz temizliği yapılarak belirli kısımlarına ağaç ve çalı grupları dikilmesinin ardından çim serimi yapıldı.