TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Sanatçılar Sulukule’de Dinleyicileriyle Buluşuyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 13.04.2016
Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Merkezi her ay birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Mart ayında gerçekleşen konserlerin ilki 5 Mart Cumartesi günü Loca Luna konseri oldu. Enstrümantal Türk müziğinde adeta çığır açan ve bugüne dek yurt içi ve yurt dışında birçok festival, konser ve organizasyonda yer alan grup, Sulukule Sanat Akademisi’ndeki konserinde dinleyicileri adeta büyüledi.

Ayşe SAĞYAŞAR’dan Kadın Bestekârlar Konseri

Sulukule Sanat Akademisi’ndeki programlardan bir diğeri Ayşe Sağyaşar tarafından gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konseri oldu. Türk Müziği’nin önemli isimlerinden Mustafa Sağyaşar’ın kızı, Ayşe Sağyaşar muhteşem performansı ile sahnede adeta devleşti. Birbirinden güzel TSM parçalarını büyük bir ustalık ve titizlikle yorumlayan sanatçı Sağyaşar soyadını taşımanın ne kadar zor ve keyifli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bir buçuk saatlik sahne performansı ile dinleyicilerden tam not alan sanatçı daha sonra öğrencilerinin de sahne alacağı konserin sözünü verdi.

Sulukule Öğrencileri Konser Verdi

Sulukule Sanat Akademisi’nde 13 Mart Pazar günü Prof. Dr. Cana Gürmen piyano öğrencileri ile workshop yaptı. Öğrenciler harika performansları ile müzik dinleyicilerinden olumlu puan aldı. Öğrenci performanslarının dışında 26 Mart cumartesi günü de Sulukule Oda Orkestrası bir konser verdi. Akademinin konser programları her ay farklı programlarla dinleyicilerle buluşmaya devam edecek.