TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

2015-2016 Yeni Parklar


2015-2016 Yatırım Yılı İçerisinde İlçemizde Yeni Kazandırılan Parklar...

Davutpaşa Park Düzenlemesi

Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...


Cerrahpaşa Mahallesi Esekapı Sokak’ta Hekimoğlu Ali Paşa Cami arka kısmında yer alan çalışma alanı uygulama öncesi Davutpaşa Spor Kulübü tarafından içerisinde spor sahası antreman alanı olarak kullanılmakta ve çevre halkın kullanamadığı atıl ve metruk park olarak hizmet vermekteydi. Bölge de yaşayan halkın ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmesi için Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2014 yılı sonunda yenileme programına alınmıştır.

Çevresindeki tarihi yapılarda kriter alarak şekillenen proje kapsamında mevcut haliyle 1241,05 m² kullanım alanına sahip park içerisinde 13,28 m² lik Osmanlı konseptinde mermer süs havuzu, 591,05 m² lik yeşil alan ve 502,68 m² lik sert zemin alanı, 75,62 m² lik kafe yapısı

konumlandırılmıştır. Sert zemin üzerindeki oturma ve dinlenme alanları ahşap pergola ile kapatılmıştır. Yeşil alanları otomatik sulama sistemi ile kaplanan parkımızda peyzaj değeri yüksek bitki grupları tercih edilmiş ve hazır rulo çim serilmiştir.

Kuvay-i Milliye Meydan Düzenlemesi

Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Silivrikapı Mahallesi Kuva-yi Milliye Caddesi üzerinde bulunan metruk yapıların kamulaştırılmasının ardından istimlak edilen alan oturma ve dinlenme ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere meydan olarak düzenlenmiştir. Yapılan çalışmalar kapsamında 200 m² lik alanda oturma ve dinlenme alanları, kaskatlı mermer süs

havuzu ve yeşil alanlar ile yeni bir çehre kazandırılmıştır. Çalışmalarının tamamlanmasının ardından Millet Caddesi-Kocamustafapaşa arasındaki hat boyunca Odabaşı Meydan, Seyid Ömer Meydan’dan sonra bölgeye  estetik ve şirin yeni bir meydan daha kazandırılmıştır.