TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’te Sarı İftar…


absmiddle Yazdır   -A | A+ 28.06.2016
Fatih’te bu sene 2’incisi düzenlenen taksiciler iftarı, binlerce taksici ve ailesini bir araya geldi. İftar yemeğinde konuşan Fatih Belediye Başkanı, "Biz taksicilere yükü insan olan insanlar diyoruz. Sabahtan akşama kadar insan taşırlar ama insanı taşırken acılarını, mutluluklarını da taşırlar" dedi.

Fatih Belediyesi'nin öncülüğünde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ve Radyo Trafik destekleriyle Fatih Mimar Sinan Stadı’nda düzenlenen iftar programına yaklaşık beş bin taksici ve aileleri katıldı. Programa, Fatih Belediye Başkanı, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan, taksiciler ve aileleri katıldı. Başkan,  iftara katılan taksiciler ve aileleri ile tek tek sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Ezan okundu, oruçlar açıldı. Protokol konuşmalarının ardından iftar programı tasavvuf müziklerinin dinlenmesiyle son buldu.

TAKSİCİLERE YÜKÜ İNSAN OLAN İNSANLAR DİYORUZ

Ramazan ayında taksicilerle buluşmanın çok önemli olduğunu dile getiren Fatih Belediye Başkanı, Taksiciler, aileleri ile bu iftara katılarak bizi onurlandırdılar. Biz taksicilere yükü insan olan insanlar diyoruz. Sabahtan akşama kadar insan taşırlar ama insanı taşırken acılarını, mutluluklarını da taşırlar. Mahallenin, milletin nabzını da en iyi taksiciler tutar” diye konuştu.
Taksicilerle yakın olanların taksicilerin yaşadığı sorunları da gördüğünü ifade eden İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ise, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu sene 2’incisini yapıyoruz taksiciler iftarının ve taksicilerin aileleri de davet edildi. Taksiciler büyük bir aile, biz de bugün Fatih ailesine taksicileri dahil ettik” dedi.