TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fabim Nedir?


 

FABİM NEDİR?

Kısa adı FABİM olan (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi) bilgisayar teknolojisi ve yazılımı ile telefon altyapısının imkanları birleştirilerek geliştirilmiş bir halkla ilişkiler modelidir. Fatih Belediyesi İletişim merkezi; FABİM, tüm Fatih Sakinlerinin doğru ve eşit şartlarda Fatih Belediyesi ile irtibata geçebilmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur. FABİM'in hayata geçmesi ile birlikte tüm sakinlerimiz FABİM aracılığı ile görüş, istek ve önerilerini belediyemize ileterek, yönetime katılabileceklerdir.

Fatih Belediyesi İletişim Merkezinin(FABİM), bilindik beyaz masa çalışmalarının dışında hizmet verdiğimiz halkımızın ne konuda olursa olsun tüm talep, temenni ve şikayetlerini kayıt altına alarak, gelen talep, temenni veya şikayetleri konularına göre tasnif ederek ilgili birim, müdürlük ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına iletmek ve cevabını takip edip sonucu başvuru sahibine bildirmekle yükümlüdür. Hiç şüphesiz şu an vatandaşımızın en çok ihtiyaç duyduğu şey dikkate alınmaktır. Biz bu sistemle her bir vatandaşımızı dikkate alarak talep, temenni veya şikayetini kayıt altına almayı amaçlıyoruz. Sorunları çözmeye yönelik oluşturulan Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABİM) Telefon, E-mail hizmetlerinin yanısıra halkına, Belediye Bünyesinde oluşturduğu özel birimle birebir görüşme imkanı da sunmaktadır.

Bundan sonra FABİM'e başvuran vatandaşlarımız talebinin olup olmayacağını, eğer olamıyorsa haklı gerekçelerini öğrenme şansını bulacaktır.

FABİM – Fatih Belediyesi İletişim Merkezi vatandaş ile aramızdaki bağı profesyonel bir çizgiye taşırken iletişimin sıcak temasını da kullanarak aramızda mesafe oluşturmayacaktır. Bu sayede belediyecilik yönetimi anlamında halkın istek, temenni ve arzuları FABİM'e yol gösterecektir.

FABİM Neden Gereklidir?

FABİM; vatandaşların yönetime katılması ve yönetimi denetleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşabilmesini kolaylaştıracak, böylece vatandaşların bilgiye ulaşım hakkını etkili olarak kullanabilmesine imkan sağlayan düzenlemeleri yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir.

Modern toplumun bilgi ve iletişime dayalı olduğunu düşünen Fatih Belediyesi, bilgi toplumu kültürünün geliştirilmesi, şeffaf yönetim anlayışının benimsenmesi ve katılımcı demokrasinin sağlanması için çalışmalarına devam edecektir.

FABİM’ E NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ

TELEFON ARACILIĞI İLE

444 0 176 numaralı telefonumuz FABİM hizmetindedir. Bu numarayı arayan vatandaşlarımızın kişisel bilgileri halkla ilişkiler operatörü tarafından sisteme kaydedilecektir. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre istenilen birime iletilerek FABİM tarafından takibi yapılacaktır.

İNTERNET ARACILIĞI İLE

www.fatih.bel.tr adresinden FABİM özel butonu aracılığı ile ilgili sayfaya bağlanarak doldurulan formlar FABİM sisteminde kayıt alındıktan sonra ilgili birime iletilerek takibi yapılacaktır.

Fabim'e internet üzerinden ulaşmak için Tıklayınız

KİŞİSEL BAŞVURU İLE

Fatih Belediyesi bünyesinde oluşturulan özel FABİM birimine müracaat eden vatandaşlarımız, görevliler tarafından kabul edilerek aynı şekilde sisteme kayıtları yapılıp sorunları en kısa sürede çözümlenecektir.

POSTA VE FAX İLE

FABİM'e gelen mektup, kart, fax iletileri de operatör tarafından sisteme kaydedilerek müracaat sahibinin iletişim adresi ve iletişim kanalları çerçevesinde sonuç müracaat sahibine iletilecektir.

 

Adres: T.C. FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Akşemsettin Mahallesi (Hocaüveyz Mevkii) Adnan Menderes Vatan Bulvarı No:54 Fatih - İstanbul

Tel: 444 0 176

Fax: (212) 453 14 83