TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fabim Nedir?


 
 
Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABİM)

Fatih Belediyesi Iletisim Merkezi (FABIM), bilgisayar teknolojisi ile telefon altyapısını birlestirerek kullanan; Fatihlilerin dogru ve esit sartlarda Fatih Belediyesi ile irtibata geçebilmesine imkan saglayan bir halkla iliskiler ve iletisim modelidir.

Günde yaklasık 750, ayda 20.000 ve yılda ortalama 220.000 adet çagrıya cevap veren FABIM, Fatihlilerin tüm talep, temenni ve sikâyetlerini kayıt altına alıp, konularına göre tasnif etmekte ve Belediye bünyesindeki 21 Müdürlük ile diger kamu kurum ve kuruluslarına iletmektedir.

Birimler arası koordinasyonu da saglayan Iletisim Merkezimiz, ayrıca günde, ortalama 300 basvuruya da geri dönüs yapmaktadır.

 
FABİM'e Nasıl Ulaşılır ?
444 0 176 numaralı telefonumuz FABIM ’in hizmetindedir. Bu numarayı arayan vatandaslarımızın basvurusu ile birlikte kisisel bilgiler operatör tarafından sisteme kaydedilmekte; müracaat, konusuna göre istenilen birime iletilmekte ve süreç, FABIM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.
 
Fatih Belediyesi bünyesinde oluşturulan özel FABİM birimine müracaat eden vatandaşlarımız, görevliler tarafından kabul edilmekte ve sisteme kaydı yapılmaktadır. Süreç FABİM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır
 
www.fatih.bel.tr adresinden FABİM özel butonu aracılığı ile ilgili sayfaya bağlanarak doldurulan formlar FABİM sistemine düşmektedir. Başvuru, kayıt alındıktan sonra ilgili birime iletilmekte ve süreç takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.
 
Fatih Mobil ile
Mobil cihazlara indirilebilen Fatih Mobil Uygulaması üzerinden, vatandaşlar her türlü istek, öneri ve şikâyetlerini iletebilirler.
 

Cenaze Destek Hizmetleri

Fatih İlçesi nüfüsüna kayıtlı bir vatandaşımız vefat ettiğinde, yakınlarının talep etmesi halinde,. Belediyemizin cenaze evine cami-mezarlık arası ulaşım için araç, duasını okumak üzere hoca ve taziye ikramı olarak lahmacun ve ayran göndermektedir. Vatandaşlarımız bu hizmetten yararlanması için FABİM'i araması yeterlidir.
Mahallenizde Konaklama Amaçlı Günlük Olarak Kiraya Verilen Bina veya Daireleri
Belediyemizin 444 0 176 No’lu Telefonuna İhbarda Bulunabilirsiniz
İletişim: T.C. FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Akşemsettin Mahallesi (Hocaüveyz Mevkii) Adnan Menderes Vatan Bulvarı No: 54 Fatih - İstanbul
Tel: +90 212 444 0 176 Fax: +90 212 453 14 83 • e-posta: fabim@fatih.bel.tr