TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

2016-2017 Revize Parklar


2016-2017 Yatırım Yılı İçerisinde İlçemizde Yeni Kazandırılan Parklar...

Topkapı Kale İçi Parkı Yenilenmesi

Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

 Topkapı Mahallesi Bican Bağcıoğlu Yokuşu Kaleiçi mevkiinde yer alan ve kullanım değerini yitirmiş durumdaki park, yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Topkapı Mahallesi, Bican Bağcıoğlu Yokuşu Kaleiçi mevkiinde yer alan ve kullanım değerini yitirmiş durumdaki Kaleiçi parkı bölge sakinlerinde gelen yoğun talepler üzerinden yeniden düzenlenmek üzere projelendirildi.  Toplam 1,040 m²  alana sahip olarak parkta yapılan yeni düzenleme ile oturma ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, jimnastik alanı, meydan alanı, yürüyüş yolları ve yeşil alanlar yenilenmiş olup  vatandaşların kullanımına sunulmuştur.

 Simkeşhane Parkı Yenilemesi

 Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Uzun bir süredir Koruma Kurulunca uygulama çalışmaları durdurulan parkta, Arkeoloji Müdürlüğü tarafından araştırma ve envanter çalışmalarının yapılmasının ardından, tarafından projelerde gerekli düzenlemeler yapılarak uygulama çalışmaları tamamlanmıştır. Toplam 565,00  m² çalışma alanına sahip park, yapılan düzenleme ile daha estetik ve kullanışlı bir hal aldı. Parkın eski kullanımında atıl ve dağınık haldeki Bizans Zafer Takı kalıntıları, Arkeoloji Müdürlüğü envanterine uygun bir şekilde yeşil alan üzerinde sergilendiği parkın sert zeminlerinde doğal taş (andezit) kullanılarak tarihi dokuya uygun olması sağlanmıştır. Parkımız 2016 yılı Şubat ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

 Veysel Satık Parkı Yenilemesi

 Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Cibali  Mahallesi Haydar Caddesi üzerinde binaların arasında yer alan ve mahallenin en büyük parkı olan “Veysel Satık Parkı” mahalle halkından yoğun olarak gelen talepler doğrultusunda revize programına alınmıştır.  Toplam 574,6 m² alana sahip parkın sert zeminleri yenilenerek sınır duvarları güçlendirilmiştir. Asayiş sorunlarının yoğun olarak yaşandığı parkımızda parkın her bölgesi rahatlıkla görülebilecek şekilde duvarları alçaltılmış ve bu amaca uygun demir kapı yapılmıştır. Çok kısa bir sürede revize edilen parkımız 2016 yılı Ağustos ayında kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. 

 Mustafa Nafi Parkı Yenilemesi

 Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Seyid Ömer Mahalles Mustafa Nafi Sk.’ ta yer alan mevcut parkımız çevre sakinlerinin yoğun asayiş şikayetleri ve yenileme talepleri doğrultusunda revize edilmek üzere projelendirilmiştir. Mevcut park içerisinde konumlandırılan işletme binası ile parkımız daha korunaklı olarak ve park girişi kontrollü olarak sağlanmıştır. Toplam 715,00 m² alana sahip parkta yeni yapılacak düzenleme ile yeşil alan miktarı eskisine oranla arttırılarak (50 m² arttıırılmış) 301,94 m² ye çıkartılmıştır. Parkımızda yeni düzenleme ile çocuk oyun alanı, oturma dinlenme alanları ve yeşil alanlar konumlandırılmıştır. Parkımız 2016 yılı Ekim ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

 Bezmi Alem Parkı Yenilemesi

 Parkımızın Konumu İçin Tıklayınız...

Molla Gürani Mahallesi Ördek Kasap Sokak üzerinde bulunan Bezmi Alem Parkı bölgedeki halkın yoğun talepleri sonucu daha işlevsel ve estetik bir hal almak üzere projelendirildi. 272,04 m² lik mevcut parkta yapılan revize projesi çalışmasının ardından hızlı bir şekilde uygulama çalışmalarına başlandı. Parkın aydınlatma ve asayiş problemlerinin önceliği göz önünde bulundurularak mevcut çevre duvarlar kaldırılarak alanda aydınlatma sayısı arttırılmıştır. Eski kullanımında herhangi bir fonksiyon bulunmayan alanda çocuk oyun grubu, jimnastik aletleri ve parkın düzeninden sorumlu bir işletme yapısı konumlandırılmıştır. Parkımız 2016 yılı Kasım ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.