TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Kemikliburun Parkı Ve Sosyal Tesisi İçin Çalışmalara Başlandı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 27.06.2018
Fatih Belediyesi bir sosyal tesis ve parkı daha Fatihlilere kazandırmak üzere çalışmalara başladı. Mevlanakapı Mahallesi Kemikliburun Sokak’taki alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Mevlanakapı Mahallesi’nde Kemikliburun Sokak’ta (1567 Ada, 81 parsel) yer alan 7 bin 915 metrekarelik proje alanında 2015 yılında kamulaştırma çalışmaları yapılarak ve bölgedeki atıl yapılar ortadan kaldırıldı. Alanla alakalı birçok alternatif proje önerisi getirilmiş olup son olarak İç Kara Surlarının tarihi ve görsel güzelliklerini öne çıkaracak, bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek ve çevre halkın fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek bir proje hazırlandı. Proje tamamlandığında dinlenme alanları, süs havuzu, bisiklet yolu, yeşil alanlar, fitness, çocuk oyun alanları, otopark ve sosyal tesis vatandaşlara hizmet verecek. Park genel itibariyle Osmanlı konseptinde tasarlanarak, belirli bölgelerinde Osmanlı dönemini tasvir eden üç boyutlu objelere yer verilmesi planlanıyor. Objeler kullanıcıların birebir ilişikli olabileceği şekilde konumlandırılarak park içinde fotoğraf çekim noktaları oluşturulacak. 

KEMİKLİBURUN SOSYAL TESİSİ

Park içerisinde sosyal tesis hizmeti vermek üzere planlanan yapı 224 metrekare alan üzerine konumlandırılacak parka hâkim bölgede olup ön kısmındaki havuz, açık ve yarı açık oturma alanları ile kullanıcıların hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekân olarak hizmet edecek. Projenin yılsonuna kadar tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.