TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü


Müdür: Caner ER

Müdürlük İletişim Bilgileri:
E-Mail: ulasimhizmetleri@fatih.bel.tr
Yenikapı Suser Hizmet Binası
Santral Telefonu: (212) 584 16 00

Aksaray Mahallesi Yenikapı Kumsalı Sokak No:104
Yenikapı Suser Hizmet Binasına Nasıl Gidilir?

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü belediyemiz bünyesinde bulunan her türlü araç ve iş makinesi ile bütün müdürlüklerin araç ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca sosyal belediyecilik ilkesi kapsamında; spor kulüplerine, bedensel engellilere, zihinsel engellilere, vatandaşlarımızın acılı günlerinde cenaze yakınlarını camilerden alarak mezarlıklara götürülüp getirilmesinde, böbrek (diyaliz) hastalarına, tarihi yarımadamızın gezilip görülecek yerleri için kültür gezileri servis araçları ile bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, vakıflar, dernekler ile okulların sosyal-kültürel etkinliklerine, aşevinin yaptığı yemeklerin yoksul vatandaşlara dağıtılmasına, Zabıta Müdürlüğü trafik denetleme ve seyyar ekipler için araç tahsisleri, belediye çalışanlarının mesaiye geliş-gidişlerine servis hizmeti v.b. görevler için araç tahsisleri yerine getirilmektedir.

2010 yılı itibari ile Fatih İlçesinde oturan vatandaşlarımız yakınlarının vefat etmesi sebebi ile memleketlerinde defin işlemi yapmaları için il dışına cenaze yakınlarının gidip gelmelerine yönelik araç tahsisi yapılmaktadır. Bu tahsis yapılırken araç yakıtı depo dolu olarak sefere başlamakta, yolun kalan kısmı ve dönüş için cenaze yakınları tarafından akaryakıt ikmal yapılmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz görevleri yerine getirmek için araçlar ve iş makinelerimiz atölyemizin kalifiye personeli tarafından periyodik bakımları, tamirleri, onarım ve revizyonlarının kendi atölyemizde yapılması, atölye imkânlarıyla yapılamayan bakım, onarım ve revizyonlar yetkili dış servislerde yaptırılması sağlanmaktadır.

Araçlarımızın her tür işlemleri; zorunlu trafik sigortaları, fenni muayeneleri kaza yapması ile ilgili işlemler, trafik tescil, alım-satım, sigorta, ruhsat, OGS, KGS v.b işler müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir.

Belediyenin ihtiyacına cevap verecek şekilde 4734 sayılı K.İ.K. kapsamında, ihale dosyaları hazırlayarak; muhtelif hizmet araçlarının kiralanması, şoför ve operatör hizmeti alımı, atölye personeli hizmeti alımı, akaryakıt ve yağ alımı, yedek parça mal alımı v.b gibi hizmet ve mal alımları yapılmaktadır.

T.C. Fatih Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Hizmet Standartları Tablosu