TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Bilgi Evleri’nde Atölye Faaliyetleri Devam Ediyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 01.11.2018
Fatih Belediyesi Bilgi Evleri’nde atölye faaliyetleri yeni dönemde de hız kesmeden devam ediyor. Halk oyunları, müzik, satranç, tiyatro ve drama olmak üzere 4 ana branş dersi, alanında uzman öğretmenler tarafından Bilgi Evleri’nde eğitim göre öğrencilere ücretsiz olarak veriliyor.

Halk Oyunları Atölyesi; öğrenciler Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait dans figürlerini gösteriye hazırlanacak şekilde uzman öğretmenler tarafından öğreniyor.

Müzik Atölyesi; temel nota eğitimlerinden sonra öğrenci kendi uzmanlaşmak istediği enstrüman üzerine uzman öğretmenler tarafından kapsamlı bir eğitim alıyor ve aldığı eğitimleri sahne etkinliklerinde ortaya koyuyor.

Satranç Atölyesi; satranç öğrenmek isteyen bütün öğrenciler uzman öğretmen eşliğinde satranç federasyonunun düzenlemiş olduğu turnuvalara katılacak seviyede yetiştiriliyor.

Tiyatro ve Drama Atölyesi; bu atölyede öğrenciler sosyalleşmek ve kendini gerçekleştirmek adına çeşitli eğitimler görüyorlar. Uzman öğretmenlerden eğitim alan öğrenciler çeşitli sahne etkinlikleriyle yeteneklerini sahnede sergileme imkânı buluyor.