TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’in Otopark Sorunu Çözülüyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 03.01.2019
Fatih Belediyesi ilçedeki önemli sorunlardan biri olan otopark sorununu çözmek için harekete geçti. Toplam kapasiteleri yaklaşık 624 araç olacak 4 yeni mekanik otoparkın vatandaşların hizmetine sunulması için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Yenikapı ve Ayvansaray’daki 2 hemzemin otopark da hizmete başladı.

Otoparkları yerinde inceleyen ve çalışmaları bizzat takip eden Başkan Hasan Suver, araç parkının İstanbul’un başta gelen sorunlarından biri olduğunu belirterek;"İlçemizdeki en önemli sorunlardan biri olan otopark sorununu çözmek üzere yeni otoparklarımızı hizmete almaya başladık. Ayvansaray'daki 53 araç kapasiteli otoparkımız ile Yenikapı Marmaray metro istasyonunun hemen yanı başındaki 300 araç kapasiteli otoparkımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bunun dışında Sarayağa Caddesi Mehmetağa Cami Sokağı'nda 67, Kadıçeşme Sokağı'nda 62, Sümbül  Efendi Duhaniye Sokağı'nda 250, Draman'da yaklaşık 300 araçlık otoparkımız çok kısa sürede hizmete başlayacaktır. Bizim hedefimiz her mahallemize uygunluğuna göre otoparklar kazandırarak bu sorunu en aza indirmek" dedi.

4 Mekanik Otopark

Zeyrek Mahallesi

Gelenbevi Sokağı’nda yapımı devam eden 5 katlı otopark 62 araç kapasitesiyle hizmet verecek.

Balat Mahallesi

Mehmet Dede Sokağı’nda yapımına devam edilen 6 katlı otopark 62 araç kapasitesiyle hizmet verecek. 

Dervişali Mahallesi

Draman Çeşme Sokağı’nda yapımına başlanacak olan 2 katlı otopark yaklaşık 250 araç kapasiteli olacak. Proje alanı şu an hemzemin otopark olarak hizmet vermektedir. 

Sümbülefendi Mahallesi

Duhaniye Sokağı’nda yapımına başlanan yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik alanda hizmet verecek olan otopark 250 araç kapasiteli olacak. Proje alanı şu an hemzemin otopark olarak hizmet vermektedir. 

2 Yeni Hemzemin Otopark 

Ayvansaray Otoparkı

Ayvansaray Mahallesi Çember Sokak’ta yapımı tamamlanıp hizmete başlayan otopark 53 araç kapasiteli.

Yenikapı Otoparkı

Aksaray Mahallesi Namık Kemal Caddesi’nde, Marmaray metro istasyonunun yanı başında yapımı tamamlanan ve yaklaşık 300 araç kapasiteli diğer hemzemin otopark da vatandaşlara hizmet veriyor.