TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan Oyunu Kullandı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 23.06.2019
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi için oyunu kullandı.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi kapsamında ilçedeki okulları gezdi. Oy kullanan vatandaşlarla ilgilenen Başkan Turan daha sonra eşi ve çocuklarıyla oy kullanacağı Emin Ali Yaşin İlkokulu’na geldi.
Okulun bahçesinde vatandaşlarla selamlaşan Başkan M. Ergün Turan, oy kullanacağı ‘3173’ numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti. Sandık görevlileri ile bir süre sohbet eden Başkan Turan, daha sonra oyunu kullandı.
Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Turan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenileme seçimleri yapılıyor. Vatandaşlar oyunu kullanıyor, iradesini sandığa yansıtıyor. Şölen içerisinde kardeşlik içerisinde oyunu kullanıyor. Türkiye’de yerel seçimlerde ileri demokrasilerde olmayan şekilde yüzde 80’lerin üzerinde katılım oluyor. Bu sevindirici. İstanbul’umuza hayırlı olsun” diye konuştu.
Başkan M. Ergün Turan oy kullanımının ardından vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.