TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Ambalaj Atıkları Toplama Çalışmaları


İlçemiz sınırları içerisinde bulunan işyeri, okul ve kamu kuruluşlarının talepleri doğrultusunda geri dönüşüm kutuları dağıtılmaktadır.


Ambalaj Atıkları Toplama Çalışmaları

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan işyeri, okul ve kamu kuruluşlarının talepleri doğrultusunda geri dönüşüm kutuları dağıtılmaktadır.

Çevre Eğitim ve Bilinçlendirme Çalışmaları

Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, çöplerin kaynağında ayrıştırılarak toplanması ve geri dönüşüme kazandırılmasının önemi konularında öğrencileri bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ilçedeki  ilk ve ortaokullarda eğitim seminerleri düzenleniyor. 2016 – 2017 eğitim ve öğretim döneminde toplam 61 okulda seminer verilmiştir.

Ödüllü Geri Dönüşüm Yarışması

Ambalaj atıklarının geri dönüşümünün önemi her geçen gün artıyor. Fatih Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de ilçe genelinde ambalaj atıklarının toplanıp geri dönüşümünün sağlanması için aktif kampanyalar yürütmektedir.

Çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini vurgulamak adına Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, 2016-2017 eğitim sezonunda okullarda yapılması planlanan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ödüllü proje yarışması 2016 yılı Kasım ayında başlatılarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü ödül töreni gerçekleştirilmiştir.

Konutlara Yönelik  Bilgilendirme Çalışmaları

İlçemiz genelinde ambalaj atıkları konusunda mahalle bilgilendirme çalışmalarına devam edilmekte olup  vatandaşlarımıza kapıda bilgilendirme yapılarak broşür ve magnet dağıtılmaktadır. Bilinçlendirme sonrasında ise belirlenen gün ve saatte anonslu ambalaj atığı araçlarıyla geri dönüşülebilir atıklar adreslerden toplanmaktadır.

Fatih İlçesi Mahallelerden Ambalaj Atığı Toplama Günleri

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Kocamustafapaşa

Aksaray

Sümbülefendi

Cerrahpaşa

Mollagürani

Hırka-i Şerif

Hasekisultan

Topkapı

Yedikule

Mevlanakapı

Şehremini

Karagümrük

 

 

Akşemsettin

 

 

Silivrikapı

 

 

İskenderpaşa

 

 

Seyidömer

 

 

 

 

 

Dervişali


Atık Cam Toplama Çalışmaları

İlçemiz genelinde bulunan 51 adet cam kumbarasıyla atık camlar kaynağında ayrı toplanmaktadır. 

FABİM (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi)

Tel: 444 0 176
Fax: (212) 453 14 83