TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Kent Bilgi Sistemi İle İlgili Fatih Belediye Başkanı Mustafa DEMİR 'in Açıklaması


Sevgili Fatihliler;

Modern bir şehir oluşturabilmek ve en son teknolojik yenilikleri siz halkımızla paylaşmak amacıyla Kent Bilgi Sistemi projesini hayata geçirmeye başladık. Projenin başlıca amacı, kente ait bütün verilerin toplanması ve toplanan bu verilerin bilgi teknolojileri kullanılarak yönetilmesidir. Bu çalışmaların sonucunda kent ve toplum yararına çeşitli hizmetler üretilecek ve tüm Fatihlilerin bu hizmetlerden azami olarak faydalanması sağlanacaktır.Kent Bilgi Sistemi, belediyemizin birimleri arasındaki koordinasyonun ve yönetim süreçlerinin iyileştirilmesine, hızlandırılmasına katkı sağlayacaktır. Yönetim sürecindeki iyileştirmeler sonucunda sunulan hizmetlerin kalitesi ve hızı artacaktır. Hedefimiz, sizlere daha sağlıklı, etkin ve çağdaş hizmet verebilmektir. e-devlet uygulamasının adımlarını da oluşturan bu çalışma diğer resmi kurumlarımızla koordineli olarak yürütülmektedir. Desteğiniz ve anlayışınızla elde edilecek bilgiler, çeşitli sosyal organizasyonlarda ve gerçekleştireceğimiz faaliyetlerde değerlendirilecektir. Sorulara vereceğiniz cevaplar çalışmalarımızda bizlere kolaylık sağlayacaktır. Bu çalışmayla; 

  • Belediye hizmetleri daha verimli, şeffaf ve hızlı olması,
  • Bizlerin hizmetlerimizden azami olarak yararlanabilmeniz,
  • Emlak, imar ve ruhsat gibi her türlü belediye işlemlerinde hızlı ve kolaylaştırılmış hizmet alabilmeniz hedeflenmektedir.

İlçemiz ve kendinizle ilgili her türlü bilgiye internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilmeniz sağlanacaktır.

Sevgili Fatihliler, “Daha iyi yaşanabilir bir Fatih” için başlattığımız bu çalışmalara gösterdiğiniz anlayıştan dolayı teşekkür ediyor, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.