TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Laleli Bölgesi Alt Yapı Ve Üst Yapısıyla Komple Yenilendi


Yapılan sokak ve cadde yenilemeleri ile Laleli Bölgesinde görsellik üst seviyelere çıkartılmış ve bölgedeki turistik ve ticari canlılık arttırılmıştır.

Yollarda yapılan cep kısımları dikkate alındığında bölgede yaşanan trafik karmaşası giderilmiş buna istinaden ticari faaliyetlere hız kazandırılmıştır. Yapılan yol çalışmasında tretuarlarda bulunan kademeler kaldırılmış olup Engelli vatandaşlarımız için düz zemin oluşturularak kullanım olanakları kolaylaştırılmıştır. Yol ile tretuvar geçişlerinde engelli rampaları oluşturulmuş ve geçiş alanına engelli platformu da konularak Engelli vatandaşlarımızın kullanım olanakları kolaylaştırılmış, bu vesile ile gidebilecekleri alanlara ulaşımı rahatlatılmıştır.

 

 

ÜST LALELİ BÖLGESİ

2010 Avrupa Kültür Başkenti tarafından ihalesi yapılan “ Eminönü Üst Laleli Bölgesi 1. 2. 3. 4. Etaplarda Cadde Ve Sokak İyileştirmesi Yapım İşi ”kapsamında; 3.800 mt yağmur suyu alt yapı işleri, 2.600 mt atık su alt yapı işleri gerçekleştirilerek 45.000 M2 taş imalatı yapılmıştır.

Üst lalelide yayalaştırma yapılması için toplam 68 adet pnömatik ve hidrolik bariyer yapılmıştır.

Yapımı tamamlanan 23 cadde ve sokağın 4’ü trafiğe açık olup 19 cadde ve sokak yayalaştırılmıştır.

ALT LALELİ BÖLGESİ

Fatih Belediye Başkanlığı’nın yapmış olduğu; “ Alt Laleli Ve Çevresi Sokakların Yenilenmesi İşi “ kapsamında yapılan çalışmalar devam etmekte olup bölgede 33.400 M2 taş imalatı yapılmıştır.

Yapılması planlanan cadde ve sokak metrajları 9.800 M2 olup toplamda 43.200 M2 cadde ve sokak yenilemesi hedeflenmiştir.

Alt lalelide yayalaştırma yapılması için toplam 20 adet pnömatik ve hidrolik bariyer yapılmıştır.

Yapımı tamamlanan 10 cadde ve sokağın 2’si trafiğe açık olup 8 cadde ve sokak yayalaştırılmıştır.