TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Sağlık Ocakları


Fatih'te 5 yeni sağlık ocağı hizmete girdi. 2004 Nisan ayından itibaren İlçe halkımızın sağlık sorunlarını azaltmak ve birinci basamak sağlık hizmetleri konusunda halkımıza hizmet vermek amacıyla Fatih Belediyesi olarak Sağlık Ocakları yapımına başlandı.

2004 Nisan ayından itibaren İlçe halkımızın sağlık sorunlarını azaltmak ve birinci basamak sağlık hizmetleri konusunda halkımıza hizmet vermek amacıyla Fatih Belediyesi olarak Sağlık Ocakları yapımına başlandı ve tüm hızıyla çalışmalar devam ediyor.

2006 senesinde Uzunyusuf Mahallesi’nde Uzunyusuf Parkı bitişiğine belediyemiz tarafından yaptırılan sağlık ocağı açılış sonrası İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilerek hizmete girdi.

Yine aynı tarihte Atik Mustafa Paşa Mahallesi’nde mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan binada belediyemizin katkılarıyla oluşturulan sağlık ocağı, tamamlandıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğüne devredilerek hizmete sunuldu.

Belediyemiz tarafından yapımı gerçekleştirilen Yedikule Hacı Evhaddin Mahallesi’nde, İmrahor Emre Belezoğlu Parkı içinde ve Kıztaşı Caddesi'nde üç sağlık ocağı 2007 Temmuz ayı içerisinde açılışı yapılarak hizmete girdi.

Küçük Mustafa Paşa ve Koca Mustafa Paşa ile Sümbül Sinan Tekkesi binası sağlık ocağı olarak açılması için inşaat çalışmaları devam ediyor. İnşaatların 2007 senesinin  içinde  tamamlanması planlanıyor.
Emin Ali Yaşin İlköğretim Okulu'nun arkası ile Darüşşafaka Caddesi'nde iki sağlık ocağı yapımı için alt yapı çalışmaları tamamlandı. Her iki yerin 2008 senesi içerisinde bitirilerek hizmete sunulması planlanıyor.
Şu anda Fatih Belediyesi tarafından yaptırılarak hizmete sunulan 5 sağlık ocağı vatandaşlarımıza hizmet vermektedi. Fatih Belediyesi, 2009 senesinin başına kadar sağlık ocağı sayısını 12 ye çıkarmayı hedeflemektedir.


FABİM (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi)
Tel:  444 0 176
Fax: (212) 453 14 83