TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Borç Ödeme Yardım


1- Kredi Kartı Borç Ödeme Ekranı aşağıda göründüğü gibidir.

2- Ekranda yer alan Sicil Numarası kısmına Belediye Mükellef Sicil Numarası girilir ve Sicil Oku butonu bir kez tıklanır. İşlem sonucunda aşağıdaki görüntü oluşturulur.

3- Gelen sicil bilgisine ait borç bilgisine ulaşmak için, Borç Göster botunu bir kez tıklanır. Sicil Yapılan işlem sonucunda aşağıdaki ekran görüntüsü elde edilir.

4. Ödenecek borç miktarı, Öde sütununda yer alan kutucuklar işaretlenerek hesaplanır. Borcun tümünü  ödemek için tüm kutucukları, bir kısmını ödemek için ise ödenmek istenen borçlara ait kutucuk/kutucuklar işaretlenir ve bir kere Ödeme butonuna basılır.

5. Ödeme butonu tıklandıktan sonra gelen aşağıdaki ekran görüntüsündeki Kart Numarası kısmına on altı haneli kredi kartı numarası, CVV Kod kısmına kartın arkasında yer alan güvenlik numarasının son üç rakamı girilir. Son kullanım Tarihi Ay kısmına, kartın son kullanım ayı, Son Kullanım Tar YIL kısmına ise kartın kullanım tarihi yıl olarak seçilir. Tutar kısmı önceki ekrandaki seçime göre otomatik gelmektedir. TC Kimlik No ve Cep telefonu kısımlarına ise mükellefin TC Kimlik Numarası ve Cep telefonu bilgisi girilir.Cep telefonu bilgisi, banka tarafında ödeme ile ilgili bir sorun oluşabilme ihtimali düşünülerek mükellefe erişim amacıyla alınmaktadır.Bilgiler tamamlandıktan sonra Kayıt butonuna basılarak işlem tamamlanır.

Tahsilat işlemi başarı ile sonuçlandığında yazdır butonu aktif hale gelecektir. Bu button ile yaptığınız işlem için yazıcı çıktısı alabilirsiniz.Alınan çıktı makbuz yerine geçmez.