Menu

Yan Menüler

FitFatih

-A A+

FitFatihPİLATES

Fatih Belediyesi tarafından sadece kadınlara yönelik düzenlenen pilates dersleri, Semt Konaklarımızda belirlenen seanslarda yapılmaktadır. Başta duruş bozuklukları olmak üzere, obezite ve skolyozu önlemede de büyük fayda sağlayan pilates derslerine katılan tüm katılımcılara 5 ay sonunda sertifika verilmektedir.

DİYETİSYEN HİZMETİ

Belediyemiz bünyesindeki diyetisyenlerimiz, danışanlarıyla her hafta gerçekleştirdiği buluşmalarda, sağlıklı beslenme konusunda genel bilgi aktarımı  gerçekleştirmektedir. Fındıkzade ve Yavuz Selim Yaşam Merkezlerimiz içerisinde yer alan birimlerimizde diyetisyen ekiplerimiz vatandaşlarımıza birebir hizmet vermektedir.

SABAH SPORLARI

Fatih ilçesinde 5 noktada (Mimar Sinan Stadı, Karagümrük Stadı, Namık Sevik Stadı, Fındıkzade ve Yavuz Selim Yaşam Merkezi) eğitmen eşliğinde her sabah kadınlara yönelik “Sabah Sporları” düzenlenmekte; proje kapsamında her yaştan Fatihlinin kültür-fizik hareketleri ve sabah yürüyüşleri ile sağlıklı yaşama adım atması  hedeflenmektedir. Yıl boyunca gerçekleşen Sabah Sporları'na katılanlara sürekli su ikramı yapılmakta, yaz aylarında şapka, kış aylarında ise bere hediye edilmektedir.

SAĞLIK TARAMASI

Fatih Belediyesi tarafından, çeşitli sağlık kurumlarıyla yapılan anlaşmalar kapsamında alanlarında uzman ekip ve ekipman temin edilerek, kadınlara ücretsiz sağlık taraması hizmeti sunulmaktadır. Erken tanının önemine inanan Fatih Belediyesi, bu taramalarla, halkımızı bilinçlendirmekte hem de hastalığı başlangıç aşamasında teşhis edip, hastanın tedavi şansını artırmayı hedeflemektedir.

SIHHAT BULUŞMALARI

Belirli sürelerde ilçemizde bir merkezde düzenlenen “Sıhhat Buluşmaları”nda, alanında uzman kişiler konuşmacı olarak yer almakta ve Fatihli hanımlara sağlıklı yaşam hakkında bilgiler vermektedir. Sıhhat Buluşmaları'na katılmak isteyen Fatihli hanımlar, sosyal medyadan duyuruları takip ederek, arzu ettikleri programlara katılabilir.

GEZEN TARTI 

Vücutlarındaki yağ ve kas oranlarını ölçtürerek sağlıklı ve fit bir başlangıç yapmak isteyenler için gezen tartı hizmetimiz başladı. Fatihlileri sağlıklı bir hayata teşvik etmek amacıyla başlattığımız Gezen Tartı uygulaması ile ideal kilonuzla beraber vücudunuzun yağ ve kas oranını ücretsiz olarak anında öğrenebilirsiniz. Uzman diyetisyenlerimizin sorularınızı cevaplandırdığı Gezen Tartı noktamız  pazar hariç haftanın 6 günü sabah 09:00 akşam 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.