Menu

Yan Menüler

Mod İst - Mobil ve Oyun Dünyası İstanbul

-A A+

Mod İst - Mobil ve Oyun Dünyası İstanbul

 

Oyun sektörü en çok yazılımcı açığı olan ama aynı zamanda ekonomiye en çok katkı sağlayan endüstrilerden biri. Bu sebeple Fatih Belediyesi olarak, Yıldız Teknopark, oFON (Oyun Fonu) ve Kodluyoruz işbirliği ile "Mobil Oyun Dünyası İstanbul" oluşumunu başlatıyoruz. Burada amacımız başlangıçta İstanbul'dakiler olmak üzere; gençlerin oyun alanında yetiştirilmesi, kendi girişimlerini kurmak isteyen gençlerin desteklenmesi ve geleceğin teknolojilerini kullanan işlerde çalışmalarının sağlanması. Bootcamp'leri başarıyla tamamlayan gençler, Kodluyoruz'un şirket ağındaki işlere yönlendirilerek istihdam edilme, ya da kendi şirketlerini kurma fırsatı bulabilecekler.

MOD İST'in İmkânları Neler?

MOD İST, mobil oyun dikeyinde gençlerin; kodlama ve girişimcilik eğitimi alabilecekleri bir mekân. MOD İST'te gençler projeler üretebilecek, sektörle buluşmalar gerçekleştirebilecekler. Ayrıca ihtiyaç duydukları mentorluk desteği ile birlikte çalışabilecekleri bir mekân ve MacOS cihazlara ulaşabilecekler.

MOD İST'te Gençlere Neler Sunuyoruz?

Bootcamp'ler

Bootcamp'lerle gençlerin mobil oyun geliştirebilmeleri için en çok kullanılan C# ve Unity gibi teknolojileri öğrenmelerini sağlıyoruz.

Topluluk

Bootcamp'lerden mezun olun kişiler, Türkiye'nin en büyük yazılımcı topluluğu olan Kodluyoruz Mezunlar Kulübü’ne dâhil olabilecekler. Mezunlar kulübünde farklı disiplinlerden 900'ün üzerinde yazılımcı yer alıyor.

oFON ve Yıldız Teknik Teknopark'tan Destek

Öğrendiklerinin ardından kendi oyunlarını geliştirmek ve girişimini kurmak isteyenler, Yıldız Teknopark'ın hızlandırma programlarından ve hibe desteklerinden yararlanabilecek, vergi avantajlarıyla şirketini kurabilecek.