Sol Menüler

Kurumsal

-A A+

Sami ER

Sami ER

1963 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Anabilim Dalı Kent Çalışmaları ve Yönetimi (Kentsel Dönüşüm) alanında tamamlayan Sami Er, çalışma hayatına 1989 yılında başlamış olup, özel sektörde mühendislik, daha sonra yöneticilik yaptı.

1990-1992 yılları arasında M.S.B. Diyarbakır İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak askerlik vazifesini yerine getirmesinin ardından, 1992-1993 yıllarında inşaat sektöründe Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.

1993 yılında İstanbul Bağcılar Belediyesi'nde mühendis olarak göreve başlayan Sami Er, aynı belediyede sırasıyla şeflik, müdür yardımcılığı ve müdürlük olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı.

2004-2005 yılları arasında İstanbul Büyükçekmece Belediyesi'nde Fen ve İmar Planlama Müdürlüğü görevini sürdüren Sami Er, 2005-2008 yılları arasında Fatih Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

2008-2011 yılları arasında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, 2011-2014 yılları arasında İstanbul Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2014–2019 yılları arasında T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcılığı ve Emlak Konut GYO’da yönetim kurulu üyeliği yaptı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nden sonra Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak atanan Sami Er, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bağlı Müdürlükler

Destek Hizmetleri Müdürlüğü
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü
Mali Hizmetler Müdürlüğü
Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü
Yazı İşleri Müdürlüğü

Fatih Belediyesi'ni Arahttps://tk.emsal.com.tr/fatihb/ SMS ve E-bülten AboneliğiSMS ve E-bülten Aboneliği
Başkan Instagram Başkan Twitter Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web
Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin