TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’te Geri Dönüşüm Çalışmaları


Ambalaj atıklarının geri dönüşümünün önemi her geçen gün artıyor. Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de ilçe genelinde ambalaj atıklarının toplanıp geri dönüşümünün sağlanması için gerekli çalışmaları yürütüyor.

Değişen dünyamızda ve ülkemizde ambalaj atıklarının geri dönüşümünün önemi her geçen gün artıyor. Sanayi ve teknolojik yenilenmeyle karşı karşıya kaldığımız günümüzde; bilinçli bir şekilde tüketmek; doğal kaynaklarımız olan havayı, suyu ve toprağı fazlasıyla korumuş olacak. Bilinçli tüketim sadece bugünlerimiz için değil gelecek nesillerimiz için de büyük bir önem arz ediyor.

OKULLARA AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA SETİ DAĞITILIYOR

Bu bağlamda; çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini vurgulamak adına Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, 2016-2017 eğitim sezonunda okullarda yapılması planlanan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ödüllü proje yarışması 2016 yılı Kasım ayında başlıyor. Projeyle alakalı olarak Fatih’teki eğitim kurumlarının tüm katlarına bırakılması düşünülen 3’lü ambalaj atığı toplama setleri 39 okula temin edildi. Toplama setleri en kısa sürede Fatih’teki tüm okullarda konumlandırılacak.