TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’te Geri Dönüşüm Çalışmaları


absmiddle Yazdır   -A | A+ 01.12.2016
Ambalaj atıklarının geri dönüşümünün önemi her geçen gün artıyor. Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de ilçe genelinde ambalaj atıklarının toplanıp geri dönüşümünün sağlanması için gerekli çalışmaları yürütüyor.

Değişen dünyamızda ve ülkemizde ambalaj atıklarının geri dönüşümünün önemi her geçen gün artıyor. Sanayi ve teknolojik yenilenmeyle karşı karşıya kaldığımız günümüzde; bilinçli bir şekilde tüketmek; doğal kaynaklarımız olan havayı, suyu ve toprağı fazlasıyla korumuş olacak. Bilinçli tüketim sadece bugünlerimiz için değil gelecek nesillerimiz için de büyük bir önem arz ediyor.

OKULLARA AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA SETİ DAĞITILIYOR

Bu bağlamda; çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini vurgulamak adına Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, 2016-2017 eğitim sezonunda okullarda yapılması planlanan ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ödüllü proje yarışması 2016 yılı Kasım ayında başlıyor. Projeyle alakalı olarak Fatih’teki eğitim kurumlarının tüm katlarına bırakılması düşünülen 3’lü ambalaj atığı toplama setleri 39 okula temin edildi. Toplama setleri en kısa sürede Fatih’teki tüm okullarda konumlandırılacak.

EVLERDEN HAFTADA 600 KG. AMBALAJ ATIĞI TOPLANIYOR

Ayrıca; evlerde kaynağında ayrı toplamaya yönelik Fatih ilçesinde bulunan sitelerde düzenli olarak ambalaj atığı toplama poşeti dağıtım çalışmalarımız devam ediyor. Bu sitelerden haftalık olarak yaklaşık 600 kg. ambalaj atığı toplanıyor. Fatih’te toplanan ambalaj atıkları, Fatih Belediyesi ile protokolü bulunan Başak Geri Dönüşüm firması ile toplanarak, toplanan ambalaj atıkları yine aynı firmanın ayrıştırma tesisinde ayrıştırılıp, geri dönüşümü sağlanıyor.