Menu

Hızlı Erişim

 1. Başkan'a Yaz
 2. Kütüphaneler
 3. Kütüphane Anlık Doluluk
 4. Proje ve Tanıtım Filmlerimiz
 5. Sosyal Birimler
 6. Sosyal Tesisler
 7. FABİM
 8. Online Vergi Ödeme
 9. Coğrafi Bilgi Sistemi
 10. Suriçi Kart
 11. Etkinlik Takvimi
 12. Afet Toplanma Alanları
-A A+

Kütüphaneler Birimi

Kütüphanelerimiz İçin Tıklayınız

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın öncelediği ve büyük özen gösterdiği konulardan biri olan her geçen gün arasına bir yenisi eklenen kütüphaneler, her yaştan gencin güven ve huzur içerisinde çalışmasına imkân sağlıyor. Fatih Belediyesi’nin tüm kütüphanelerinde ziyaretçilere araştırmalarında kullanmaları için bilgisayar, ücretsiz WIFI, ücretsiz çıktı ve fotokopi hizmeti de sunuluyor.

5-10 yaş arası çocuklarımızın renkli dünyalarından esinlenerek tasarladığımız “Çocuk Kütüphanesi” Kariye Refik Halid Karay Kütüphanemizde hizmet veriyor. Çocuklara beraberindeki ebeveynleri eşliğinde kitap okumanın yanı sıra sanatsal becerilerini ve hayal güçlerini de geliştirme imkânı sunuluyor. Çocuk Kütüphanesi’nde yer alan etkinlik köşelerinde satranç, tiyatro, drama, müzik, sanat ve serbest zaman etkinlikleri imkânı da bulunuyor. 6 bin kitap ile hizmet vermekte olan kütüphanede çocukların gelişimini destekleyici etkinliklerle güçlü kavrama yeteneğine sahip olmaları, sınırsız bir araştırma ve sentez bilinci kazanabilmeleri, kendi yeteneklerini keşfedip toplumda kendini ifade edebilen, özgüven duyguları gelişmiş birer birey olmaları hedefleniyor.Kütüphanelerimizde ders çalışan gençlere ufak sürprizler yaparak, motivasyonlarını arttırıyoruz. Gençlerimize kimi zaman enerjilerini artıracak tatlılar ikram ediyor, kimi zaman teknolojik hediyelerle sürprizler yapıyoruz.
Öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olma misyonuyla hareket eden kütüphanelerimizde, belirlenen günlerde sanata, hayata ve uzman kişilerden mesleki tecrübelere dair söyleşiler, seminerler ve dinletiler düzenlenmektedir. Ayrıca kütüphanelerimizin kafeteryalarında monopoly, risk, mangala, satranç gibi çeşitli zekâ oyunlarını oynama imkânı da sunulmaktadır.


Pandemi nedeniyle uzaktan eğitime katılan öğrenciler, kütüphanelerimizde sunulan internet hizmetimizle rahatça online derslerine girebilmekle beraber derslerinde yardımcı olacak kitaplarımızdan faydalanıyorlar.