Sol Menüler

T.C. Fatih Belediyesi

-A A+

FitFatih

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Mutlu insan, mutlu toplum düşüncesiyle yola çıkan Fatih Belediyesi 18 yaş ve üzeri sosyal ve ruhsal desteğe ihtiyaç duyan Fatihli vatandaşlarımıza psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor. Kişilerin refah ve mutluluklarını daha üst seviyelere çıkarmayı, bireyin kendini gerçekleştirmesini ve çeşitli alanlarda gelişimine ilişkin değişimlerini tanıyıp, uyum sağlayabilmesine yardımcı olmayı hedefleyen uzman psikologlarımız, en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Fındıkzade Yaşam Merkezi, Yavuz Selim Yaşam Merkezi ve Karagümrük Yaşam Merkezi olmak üzere üç ayrı noktada hizmet veren psikologlarımızdan Fatih Belediyesi resmi web sayfamızdan kayıt oluşturabilirler.

ÇOCUK VE ERGEN PSİKOLOG DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çocuklarımızın kendine güvenen, mutlu bireyler olmasına katkı sağlayan Fatih Belediyesi, aileleri refakatinde uzman Çocuk ve Ergen Psikologlarımızın desteği ve yönlendirmeleriyle sadece sorunlarla başa çıkmakla kalmayıp, çocukların büyüme çağında aileleri ve çevreleriyle daha sağlıklı ve etkin iletişim kurabilmesine katkı sağlamaktadır. Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi, Yavuz Selim Çukurbostan Yaşam Merkezi ve Dervişali Semt Konağı’nda olmak üzere üç ayrı noktada hizmet veren Çocuk ve Ergen Psikologlarımızdan Fatih Belediyesi resmi web sayfamızdan kayıt oluşturabilirler.

Psikolog Desteği Hizmeti

Psikolog Desteği Hizmeti

Başvur

DİYETİSYEN HİZMETİ

Belediyemiz bünyesindeki diyetisyenlerimiz, danışanlarıyla gerçekleştirdiği buluşmalarda, sağlıklı beslenme konusunda genel bilgi aktarımı gerçekleştirmektedir. Fındıkzade Yaşam Merkezi, Yavuz Selim Yaşam Merkezi ve Karagümrük Yaşam Merkezi ve Dervişali Semt Konağı içerisinde yer alan birimlerimizde diyetisyenlerimiz vatandaşlarımıza birebir hizmet vermektedir. Vatandaşlarımız Fatih Belediyesi resmi web sayfamızdan kayıt oluşturabilirler.

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Başvur

PİLATES

Fatih Belediyesi tarafından sadece kadınlara yönelik düzenlenen pilates dersleri, Semt Konaklarımızda belirlenen seanslarda yapılmaktadır. Başta duruş bozuklukları olmak üzere, obezite ve skolyozu önlemede de büyük fayda sağlayan pilates derslerine katılan tüm katılımcılara 5 ay sonunda sertifika verilmektedir.

TREKKİNG

Sağlığın İzinden Yürü

Belgrad Ormanı’nda düzenlenen ve 16 yaş üstü herkesin katılımına açık olan trekking (doğa yürüyüşü) etkinliği haftanın bir günü gerçekleşiyor. Diyetisyen ve rehberin de eşlik ettiği yürüyüşler 10:00 – 15:00 saatleri arasında kişi ile düzenleniyor. Turda katılımcılara, su, filtre kahve, süt gibi ikramların yanısıra yağmurluk da veriliyor. Katılımcıların sağlıkları için binlerce adım atarken doğanın güzellikleri arasında unutulmaz anları fotoğraflama fırsatı da buluyor. Diyetisyen eşliğinde yürüyüşe katılmak isteyen Fatih’liler sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.

Trekking

Trekking

Başvur

MİNİK ŞEFLER


“Sağlıklı Beslenme Çocuk Yaşta Başlar” mottosuyla, Çatladıkapı Sosyal Tesisleri’ne gelen küçük misafirlerimizle birlikte diyetisyenimiz eşliğinde sağlıklı tarifler hazırlayarak, hem eğlenceli hem öğretici bir yarışma gerçekleştirilmektedir.

GİZLİ ROTA


Üçü Bir Arada ‘’Gizli Rota’’, hem sağlıklı yaşam, hem fotoğraf hem de bir kültür gezisi etkinliğidir. Etkinlikte, gezi esnasında sokak fotoğrafçılığı eğitimi verilmektedir. Gezi rotasının sürpriz olacağı etkinlikte, gezinin başlangıç noktası katılımcılara konum olarak iletilmekte ve Gezi sonunda çekilen fotoğraflar editlenerek, efekt kullanımı hususunda katılımcılara destek olunmaktadır. Başlangıç saati 11.00 ve bitiş saati 15.00 olan gezi programına Fatih'te ikamet eden vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.


Gizli Rota

Gizli Rota

Başvur

AİLE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

“Doğanın kucağında ailece unutulmaz bir güne ne dersin? Aile Doğa Yürüyüşü Etkinliği'nde bir araya gelip doğayla iç içe olmanın keyfini çıkaralım. Eşsiz manzaralar, taze havayla dolu bir macera için sizi bekliyoruz! "Rehber eşliğinde gerçekleşecek olan doğa yürüyüşü etkinliğimiz 10:00 ile 15:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Etkinliğine aile olarak katılım sağlanmakta ve 7 yaş üzeri çocuklar katılabilmektedir. Vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.

BALON FUTBOLU

Eğlenceli Bir Yarışa Var Mısınız ?

Yedikule Hisarı’nda gerçekleştirdiğimiz Balon Futbolu etkinliğimizde eğlencenin ve rekabetin tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli etkinlikte yerinizi almak için sizlerde Fatih Belediyesi resmi web sayfamızdan kayıt oluşturabilirsiniz.

Balon Futbolu Turnuvası

Balon Futbolu Turnuvası

Başvur

IŞIKLI KANO

Haliç kıyılarında özel ışıklandırılmış kanolarla gerçekleşen etkinliğimize katılmak isteyen vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.

SABAH SPORLARI

Fatih ilçesinde 5 noktada (Mimar Sinan Stadı, Karagümrük Stadı, Namık Sevik Stadı, Fındıkzade ve Yavuz Selim Yaşam Merkezi) eğitmen eşliğinde her sabah kadınlara yönelik “Sabah Sporları” düzenlenmekte; proje kapsamında her yaştan Fatihlinin kültür-fizik hareketleri ve sabah yürüyüşleri ile sağlıklı yaşama adım atması hedeflenmektedir. Yıl boyunca gerçekleşen Sabah Sporları'na katılanlara sürekli su ikramı yapılmakta, yaz aylarında şapka, kış aylarında ise bere hediye edilmektedir.

SAĞLIK TARAMASI

Fatih Belediyesi tarafından, çeşitli sağlık kurumlarıyla yapılan anlaşmalar kapsamında alanlarında uzman ekip ve ekipman temin edilerek, kadınlara ücretsiz sağlık taraması hizmeti sunulmaktadır. Erken tanının önemine inanan Fatih Belediyesi, bu taramalarla, halkımızı bilinçlendirmekte hem de hastalığı başlangıç aşamasında teşhis edip, hastanın tedavi şansını artırmayı hedeflemektedir.

SIHHAT BULUŞMALARI

Belirli sürelerde ilçemizde bir merkezde düzenlenen “Sıhhat Buluşmaları”nda, alanında uzman kişiler konuşmacı olarak yer almakta ve Fatihli hanımlara sağlıklı yaşam hakkında bilgiler vermektedir. Sıhhat Buluşmaları'na katılmak isteyen Fatihli hanımlar, sosyal medyadan duyuruları takip ederek, arzu ettikleri programlara katılabilir.

GEZEN TARTI

Vücutlarındaki yağ ve kas oranlarını ölçtürerek sağlıklı ve fit bir başlangıç yapmak isteyenler için gezen tartı hizmetimiz başladı. Fatihlileri sağlıklı bir hayata teşvik etmek amacıyla başlattığımız Gezen Tartı uygulaması ile ideal kilonuzla beraber vücudunuzun yağ ve kas oranını ücretsiz olarak anında öğrenebilirsiniz. Uzman diyetisyenlerimizin sorularınızı cevaplandırdığı Gezen Tartı noktamız pazar hariç haftanın 6 günü sabah 09:00 akşam 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin