-A A+

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Müdür: Sema ART ÖZÇELİK

E-Mail: basinyayin@fatih.bel.tr

Müdürlüğün Hizmet ve Projeleri

Fatih’in ve Fatih Belediyesi’nin tanınırlığını artıracak çalışmaları; yazılı ve görsel iletişim araçlarını en etkili şekilde kullanarak yürütmektedir. Yapılan çalışmalarda kültürel birikime katkı sağlamayı, sosyal belediyecilik anlayışı ile Fatihlilerin hayatlarını kolaylaştırmayı; Fatihli olmanın, Fatih’te yaşamanın maddi ve manevi hazzını her bir Fatihliye hissettirmeyi ve yaşam kalitesini arttırmayı vizyon edinmektedir. Bu kapsamda; yazılı ve görsel medyanın takibi, düzenlenen sosyal, kültürel ve tüm hizmetlerin tanıtımlarının çeşitli materyallerle yapılması, öneri ve şikâyetlerin en kısa zamanda çözüme ulaştırılması, sosyal belediyeciliğin güçlendirilmesi amacıyla toplumun her katmanına ulaşacak projeler uygulamakta ve geliştirmektedir.

CİMER - Açık Kapı

CİMER

CİMER tarafından kurumumuza iletilen talep ve şikâyetlerin ilgili müdürlüklere yönlendirilmesini sağlamak.

AÇIK KAPI

AÇIK KAPI sistemi üzerinden tarafımıza ulaşan başvuruların gereği yapılarak, ilgisine bilgi vermek.

FABİM (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi)

FABİM

Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan Fatih Belediyesi İletişim Merkezi FABİM’de en yeni donanım, güçlü teknik alt yapı ve yazılım teknolojileri kullanılmaktadır.

FABİM bünyesinde; vatandaşlarımızın talep, şikâyet ve soruları kayıt altına alınarak, profesyonel ölçüm ve raporlama yapılmaktadır.

Fatih Belediyesi İletişim Merkezi’miz ayrıca vatandaşlarımızı bilgilendirme, şikâyet yönetimi, çözümü, yönlendirme ve memnuniyet anket aramaları da yapmaktadır. Tüm bu faaliyetler izlenmekte, denetlenmekte ve analiz edilerek raporlanmaktadır.

FABİM, 2023 yılında 408 bin 434 adet çağrı almış, %96,79 ortalamayla bu çağrıların 395 bin 359’ı cevaplamıştır. 2023 yılında 7 bin 162 adet vatandaşla memnuniyet anketi yapılmıştır. Vatandaşlar FABİM ile kurdukları etkileşimden %98,54 oranında memnun olduklarını dile getirmişlerdir.

Vatandaşlar FABİM’e ulaşmak için ana iletişim kanalı olarak telefonu kullanmış, bu kanalı İBB’den aktarılan çağrılar, Web Ticket, e-Posta Başkan’a Yaz, Sosyal Medya ve Başkanlık Saha Ekibi izlemiştir.

Basın Danışmanlığı

BASIN İLETİŞİM

Fatih Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın M. Ergün TURAN ile medya arasındaki ilişkileri düzenleme ve geliştirme, proje ve uygulamalarımızla ilgili doğru bilgilerin kamuoyuna yayılması ve yayınlanması işleri Basın Danışmanlığı departmanımız tarafından takip edilmektedir.

Basın Danışmanlığı; gazete, televizyon, internet medyası ve ulusal haber ajanslarıyla geliştirdiği ilişkiler sayesinde, etkinliklerimiz ve projelerimizin ulusal çapta haber olmasını sağlamıştır. Ayrıca belediyemize ait kamera görüntülerimiz ve fotoğraflarımızla desteklediğimiz haberleri servis ederek, medya ile işbirliği halinde çalışmıştır.

Resmî Web Sitesi

WEB SİTEMİZ www.fatih.bel.tr

2023 yılı verileri;

✔ Web sitemizin 7 gün 24 saat aktifliği sağlanarak; veri girişleri, haberler, etkinlik takvimi, birimlerin alt siteleri gibi menülerde günlük/anlık güncellemeler yapılmıştır. www.fatih.bel.tr web sitemizi 2023 yılında 1 milyon 509 bin 717 kullanıcı ziyaret etmiştir.

✔ Kitabevifatih.com online kitap ve kadın el emeği ürünleri satış sitemiz 2023 yılında ziyaretçi sayısı 11 bin 477 sayfa görüntülenmiştir.

✔ Yedikulehisari.com web sitemiz 162 bin 125 kullanıcı ziyaret etmiştir.

✔ Web sitemizde, belediyemizin hizmet ve projeleriyle ilgili 617 adet haber yayına alınmıştır.

✔ Web sitemizde 87 adet haberin İngilizce versiyonu yayına alınmıştır.

✔ 277 Adet Online Kayıt Formu oluşturulmuştur.

✔ Toplamda 183 bin 817 Kişi formlara kayıt olarak etkinliklerimizden faydalanmıştır.

✔ Tüm vatandaşlarımızın faydalanabilmesi için Belediyemizin düzenlediği sergilere ait 360° sanal turlar web sitemizde yayına alınmıştır. 2023 yılında 7 adet sanal tur web sitemizde yayına alınmıştır.

✔ Yayınlarımız sayfasında Kültür Yayınları, Sanat Yayınları, Birim Kitapçıkları, Etkinlik Kitapçıkları, Fit Fatih Tarif Kitapçıkları, Şehircilik ve Tasarım Yayınları, Yeditepe Fatih ile Kültür Sanat Yaşam dergileri ve Yaşayan Fatih Gazetesi dijital ortamda aylık olarak yayına alınmıştır.

✔ Belediyemiz hizmetleri ve etkinliklerini duyurmak için 710 adet banner hazırlanıp, sitemizde yayına alınmıştır.

✔ Ortalama 325 bin 765 e-bülten üyesine haftalık olarak e-bülten gönderimi yapılmıştır.

✔ Kurumumuzda yapılan 62 adet ihale web sitemiz üzerinden canlı olarak yayınlanması sağlanmıştır.

✔ 328 adet ilan yayınlanmıştır.

✔ Tüm hizmet birimlerimiz için hazırlanan tanıtım sayfalarında her birimin faaliyetleri ayrı ayrı anlatılmıştır.

✔ Fatih'in eşsiz manzaralarının bulunduğu 2 farklı boyut seçeneği ile baskı boyutunda kullanıma sunulan fotoğraflarla Fatih sayfası hazırlanıp yayına alındı.

✔ Geçmişten bugüne Fatih Belediye Başkanları fotoğraf ve hizmet sürelerinin yayınlandığı sayfa hazırlanıp yayına alındı.

✔ Kültür sanat etkinlik takvimine 2023 yılında 303 adet etkinlik girişi yapılmıştır.

Dijital Medya Birimi

DİJİTAL MEDYA BİRİMİ

Müdürlüğümüze bağlı Dijital Medya Birimi; sosyal medyada kullanılmak üzere belediye ile ilgili içerikler üretmek, sosyal medya üzerinden gelen dilek, şikâyet ve taleplerin yönetimini gerçekleştirmek, ilgili birimleri haberdar etmek, belediye ve belediyenin sahibi olduğu markaların tüm sosyal medya hesaplarını başkanlık makamının direktifleri doğrultusunda yönetmektedir.

Dijital Medya Birimi bu görevlerin yanı sıra; belediye tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin sosyal medya mecralarında tanıtılmasını, duyurulmasını, ilan edilmesini ve canlı olarak takipçilerle paylaşılmasını sağlamakta, sosyal medya hesaplarının analiz raporlarını çıkarıp, rutin olarak başkanlık makamına sunmaktadır.

Tanıtım Hizmetleri

İLETİŞİM OFİSİ

Fatih ilçesinin kültürel ve tarihi zenginliklerini fotoğraf ve film teknikleri ile kayıt altına alarak vatandaşlarımıza ulaştırmakla beraber belediye icraatları ve faaliyetlerini anlık takip ederek arşiv çalışmalarına katkı sunmuştur. Fatih Belediyesi'nin fark yatan projelerinin tanıtımı için "Martı" karakteri oluşturulmuş ve reklam filmleri yapılmıştır. Fatih Belediyesi'nin vatandaşlar tarafından sevilerek takip edilen markalarının Instagram hesabı için reels ve post tasarım çalışmaları da prodüksiyon ekibi tarafından yapılmaktadır.

GRAFİK TASARIM BİRİMİ

✔ Raket, Billboard, LED Ekran, Pankart, Baskılı Malzeme, çalışmaları yapılmaktadır.

Etkinlik ofisi tarafından organize edilen aylık kültür sanat etkinliklerinin takvimi ile birimlerimizin düzenlediği etkinliklerin duyuruları ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler kapsamında; kitap, afiş, raket ve billboard, LED ekranlar, Araç Giydirme, katılımcı formları vb. çalışmalar yapılmıştır. Belediyemiz hizmet binalarına kurulan LED TV ekranlarının içerikleri müdürlüğümüz tarafından hazırlanmaktadır.

ÇEKİM İZİNLERİ

✔ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz, Fatih’te çekilen tüm yerli ve yabancı sinema, dizi, belgesel, video, reklam, foto ve katalog çekimlerinin; izinlerinin verilmesi, takibi, denetim ve raporlanması görevlerini koordine etmektedir.

Halkla İlişkiler

BAŞKANLIK SAHA EKİBİ

Saha araştırma çalışmaları kapsamında;

✔ 85 bin 666 hanenin kapısı çalınmış,

✔ 28 bin 976 anket verisi sisteme kaydedilmiştir.

✔ 5 bin 915 vatandaş talebini FABİM üzerinden müdürlüklere iletilmiştir.

✔ Esnaf Memnuniyet Anketi kapsamında 2 bin 303 kişi,

✔Tematik Hane Araştırması kapsamında 2 bin 872 kişi,

✔ Belediye Ziyaretçi Anketi kapsamında 5 bin 027 kişi,

✔ Spor Tesislerinden Memnuniyet Anketi kapsamında 1 bin 228 kişi,

✔ Karınca Eğitim Birimleri Memnuniyet Anketi kapsamında 1 bin 285 kişi,

✔ Sosyal Tesisler Memnuniyet Anketi kapsamında 801 kişi,

✔ Park Ziyaret Anketi kapsamında 1 bin 051 kişi,

✔ Yedikule Bahçe Memnuniyet Anketi kapsamında 692 kişi,

✔ Engelli Profili ve İhtiyaç Analizi Anketi kapsamında 348 kişi,

✔ Yaşlılar Araştırması kapsamında 520 kişi ile görüşme yapılmıştır.

BAŞKANLIK GİRİŞ FUAYE ALANI İLETİŞİM EKİBİ

✔ Vatandaş, karşılama, kayıt, bilgilendirme, yönlendirme,

✔ Personellerimiz, Yaşlı ve engellilere işlemleri süresince eşlik etme,

✔ Belediyemize gelen vatandaşlara çeşitli ikramlar ve çocuklara hediye verilmesi görevleri yürütülür.

HALKLA İLİŞKİLER OFİS EKİBİ

✔ Halkla ilişkiler Ofisi Çalışmaları Kapsamında; Fatihli komşularımıza daha kaliteli hizmet vermek, düzenlenen etkinliklere katılımı sağlamak, farkındalık oluşturmak, yapılan icraatları tanıtmak amacıyla Fatih’in cadde ve sokaklarında toplumun tüm kesimleri ile iletişim kurulması görevlerini üstlenir.

OKULLAR

YURTLAR

KÜTÜPHANELER

ASM’LER

MUHTARLIKLAR

✔ İlçe geneli 57 muhtarlığımız ile sürekli koordineli bir şekilde çalışıldı.

✔ Muhtarlıklarımıza ihtiyaçları doğrultusunda destek verilmiştir.

CAMİLER & KURAN KURSLARI

SPOR TESİSLERİ

ESNAF ZİYARETLERİ

✔ Halkla İlişkiler Ofisi ekiplerimiz belirli aralıklarla ilçemizde hizmet veren farklı sektörlerdeki esnaflarımıza yönelik ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

✔ Yeni işyeri ruhsatı alan tüm esnaflarımıza hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

BİZ BİZE EĞLENCE ORGANİZASYONLARI

✔ "Biz Bize Eğlence" organizasyonları yapılmıştır.

HİZMET YERİNDE GÖRÜLÜR

✔ Hizmetler yerinde görüldü; düzenlediğimiz ilçe içi gezi organizasyonları ile Fatihli komşularımız hizmetleri yerinde gördü.

SAHA ÇALIŞMALARI

✔ 2023 saha çalışmaları kapsamında; resmî ve özel kurumlar, Fatih Belediyesi hizmet binası ve bünyesindeki tüm birim ve tesisler, dernekler, parklar, millet bahçeleri, yaşam merkezleri, otobüs duraklar, taksi durakları, otoparklar, semt pazarları, sergiler, fuarlar, spor salonları, açık-kapalı etkinlik alanları, şenlik alanları, konser alanları, organizasyonlar, dini ve resmî bayramlar, kandiller, özel gün ve haftalar, sokak ikramları, kitap, dergi, broşür vb. farklı başlıklarda yaşamın her alanında vardık.

6 ŞUBAT DEPREMİ ÇALIŞMALARI

✔ 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için kurulan deprem yardım çadırında Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak aktif görev üstlendik.

✔ Gelen yardımların kabulü, kayıt altına alınması, taşınması, ayrıştırılması, kolileme, yükleme ve deprem bölgelerine ulaştırılması gibi tüm aşamalara katkı sağlanmıştır.

✔ Depremzede çocuklar için düzenlenen tiyatro etkinliğinde küçük misafirlerimizi karşıladık.

✔ Çeşitli ikramlar ve balon dağıtılarak güzel bir gün geçirmelerine katkı sağlanmıştır.

✔ Deprem bölgelerinden ilçemize göç eden 229 aile evlerinde ziyaret edilerek talepleri dinlendi.

425 depremzede çocuğa oyuncak götürülmüştür.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

✔ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ilçe genelinde; cadde, meydanlar ve birçok noktada Türk bayrağı asımı ve dağıtımı yapıldı.

✔ Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle İstanbul Valisi Sayın Davut GÜL ve Belediye Başkanımız Sayın M. Ergün TURAN'ın katılımı ile Fevzi Paşa Caddesi'nde esnafa ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı, lokum ikramında bulunuldu.

✔ 29 Ekim kutlamaları için mahalle muhtarlıklarımıza büyük boy asma Türk bayrağı ve mahalle sakinlerine el bayrağı dağıtılmıştır.

HANE ÇALIŞMALARI

ÖZEL GÜN VE HAFTALAR

Özel Günler ver Haftalarda aktif roller üstlendik;

✔ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesileyle belediye hizmet binası, bünyemizdeki tüm birimler ve ilçe genelinde birçok noktada karanfil dağıtımı yapıldı.

✔ 14 Mart Tıp Bayramı: ilçemizde faaliyet gösteren tüm hastanelerin başhekimlikleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli ve çalışanları, ilçemizde hizmet veren tüm (ASM) sağlık personeli ve çalışanları, belediye hizmet binamızda sağlık işleri müdürümüz, belediyemiz bünyesinde çalışan psikolog ve diyetisyen arkadaşlarımız bu özel günlerinde ziyaret edilmiş, çiçek verilmiştir.

✔ 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü vesilesiyle ilçemizde ikamet eden şehit ailelerini evlerinde ziyaret edilmiştir.

✔ 10 Nisan Polis Haftası vesilesiyle İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve Polis Merkezlerini, Sayın Başkanımız adına ziyaret edilmiş olup özel aranjman çiçek ve çikolata hediyelerini takdim edilmiştir.

✔ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen kortej etkinliğinde çocuklara şeker dağıtılmış olup yaşam merkezlerinde canlı çiçek ve şeker dağıtılmıştır.

✔ 29 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü vesilesiyle ilçe genelinde hizmet veren 15 klinik ve 56 veteriner hekim ziyaret edilmiştir.

✔ Anneler Günü'ne özel ilçe genelinde bir çok noktada çiçek dağıtımı yapılmıştır.

✔ Mühendisler Günü: İlçemizde ikamet eden mühendislerimizin evlerine gidilerek bu özel günleri tebrik edilmiştir.

✔ 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Çatladıkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlen yemek organizasyonuna katılım ve katkı sağlanmıştır.

✔ Eczacılar Günü: 272 eczane ziyaret edilmiş ve eczacılarımızın günü kutlanmıştır.

✔ Diş Hekimleri Haftası; 445 diş hekimi hastanelerde ve muayenehanelerinde ziyaret edilmiş ve günleri kutlanmıştır.

✔ 4 Ekim Koruma Günü kapsamında Yedikule Hayvan Barınağı'nda mama dağıtımı yapılmıştır.

✔ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda cadde ve meydanlarda Türk bayrağı dağıtımı yapılmıştır.

✔ 24 Kasım Öğretmenler Günü: İlçe genelinde 156 okul ziyaret edilmiş olup Neslişah Sultan Kültür Merkezi'nde düzenlenen yemek programı organizasyonunda 420 öğretmenimiz ağırlanmıştır.

✔ Halkla İlişkiler Ofisi ekiplerimiz 17 Kasım Komşuluk Günü'ne özel ev ziyaretleri yapmış, vatandaşlarımızın Komşuluk Günleri tebrik edilmiştir.

✔ Çapa Tıp Fakültesi'nde ve Cerrahpaşa Hastanesi'nde tedavi gören Lösemi hastası çocuklara ziyaret gerçekleştirilmiş ve oyuncak bırakılmıştır.

✔ Ramazan Bayramı'nda ilçe genelinde ikamet eden şehit ailelerine ziyarette bulunulmuş, Başkanımız adına bayramları tebrik edilmiştir.

✔ Camiler ve Din Görevlileri Haftası için düzenlenen programa katılım ve katkı sağlanmıştır.

✔ Kandillerde birçok farklı noktada kandil simidi dağıtımı yapılmıştır.

✔ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Eram Fatih Özel Eğitim Meslek Okulu’na ziyaret gerçekleştirilmiştir.

FATİH ÇİÇEK AÇTI

✔ Sümbül, begonya, fesleğen, kekik ve kalisya olmak üzere ilçe geneli haneler, yaşam merkezleri, parklar, millet bahçeleri, tesisler, etkinlik alanları vb. birçok noktada canlı çiçek dağıtılmıştır.

İletişim Ofisi

MARKALARIN YÖNETİMİ

İletişim Ofisi bünyesindeki markalarımızın içerik üretimleri ve sosyal medya hesaplarının yönetimi İletişim Ofisi Birimi tarafından yapılmaktadır.

ŞEHRİN KAPILARI VE EVLİYA ÇELEBİ ROTASI GEZİLERİ

Şehrin Kapıları ve Evliya Çelebi Rotası gezilerinde toplamda 15 tur düzenledik.

Katılan 283 kişiyle 2.893.261 adım atılmıştır.

MİRAS FATİH INSTAGRAM HESABI

✔ Miras Fatih Instagram hesabında toplam 406 adet gönderi paylaştık.

✔ Takipçi sayımızı 7.383’ten 29.867’ye yükselttik.

✔ 214 reels içeriğimiz 6.270.946 kişi tarafından izlendi.

✔ Molla Zeyrek Camii ve yeraltı odası ile ilgili yaptığımız paylaşım 38.961 beğeni aldı ve toplam 1.263.322 kişi tarafından oynatıldı.

✔ Seri içeriklerimizle ilgili toplam 85 gönderi ile 2.029.397 kişiye ulaştık.

✔ 51 gönderide cephe yenileme çalışmalarından, 31 gönderide Karasuları Millet Bahçesi’nden, 41 gönderide yenilenen çeşmelerden, 45 gönderide restorasyon çalışmalarından bahsedilmiştir.

Özgün Seri İçeriklerimiz;

1-Fatih'in Hazineleri

2-Doğma Büyüme Fatihli

3-Klasik Türk Sanatları

4-Şehirler ve Alimler

5-Suriçi 101

6-Yeraltı İstanbul’u

7-Müzesel Şeyler

8-Somut Olmayan Kültürel Miras

9-Padişahlar Serisi (Ahmet Anapalı ile)

10-Selatin Camiler

11-Anıt Ağaçlar

12-Mezar Taşları

13-Mimar Sinan’ın Fatihi

14-Mahfiller

15-Kitabeler

YEDİKULE HİSARI INSTAGRAM HESABI

✔ Yedikule Hisarı Instagram hesabında toplam 403 post paylaştık.

✔ Takipçi Sayımızı 41.449’dan 75.923’e yükselttik.

✔ 135 adet reels içeriğimiz 5.649.986 kişi tarafından izlendi.

✔ Harry Potter ve Sırlar Odası film gösteriminden paylaşılan 1 reels ile 1.247.508 izlenmeye ulaştık.

✔ Film gösterimlerinden paylaştığımız 25 gönderi ile 2.430.183 izlenmeye ulaştık.

✔ "Hikaye Bu Ya" serisinde 12 hikaye anlattık, toplam 183.769 yeni kullanıcıya eriştik.

✔ "7 Kule 1 Gizem" serisiyle hisarın bilinmeyenlerini toplam 149.942 kişi ile paylaştık.

Özgün Seri İçeriklerimiz;

1-Yedi Kule Yedi Nota

2-Hikaye Bu Ya

3-Hisarın Tanıkları

4-7 Kule 7 Gizem

FATİH KÜTÜPHANELERİ INSTAGRAM HESABI

✔ 2023 yılında çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu 51.900 kişilik bir Instagram hesabı olduk.

✔ Fatih Kütüphaneleri Instagram hesabında toplam 667 post ve 175 reels olmak üzere toplam 842 adet gönderi paylaştık.

"Yürüyüşlü Kitap Kulübü" ile edebiyatın izinde şehri adımladık.

"Taşların Dilinden Fatih" gezimizle Fatih’in kültür mirasını keşfetmek için gençlerle yola çıktık.

✔ Hesabımız için her seri en az 10 bölümden oluşan özgün tam 10 seri içerik hazırladık.

1-Kütüphane Vlog

2-Ülke Ülke Edebiyat

3-Kadrajımda Kütüphane

4-Arkadaşlar Yarışıyor

5-Edebiyat Durakları

6-Bilirsen Senindir

7-Şahsına Münhasır

8-Alıntılarla Edebiyat

9-İki Teker

10-Koçum Benim

FATİH KÜLTÜR SANAT INSTAGRAM HESABI

✔ 2024 yılında hesabımız 12.000 kişiden 69.600 kişiye ulaştı.

✔ Fatih Kültür Sanat Instagram hesabında toplam 620 post ve 260 reels olmak üzere toplam 880 adet gönderi paylaştık.

Toplam 23 kez Kapalıçarşı ve Hanlar turu düzenledik ve tam 750 kişi etkinliğe katıldı.

Fotojenik Tur ile Kiremit Caddesi’ni gezdik ve belediyemiz bünyesinde yapılan restorasyon-yenileme çalışmalarını tanıttık. 720 kişi etkinliğimize katıldı.

Hesaba özel tam 10 adet seri içerik hazırladık.

1-Yaşayan Fatih

2-Esnafın Hası

Fatih’in kadim esnafları bu seride.

3-Lezzetli Rotalar

Fatih’te yemek kültürü, işledikçe iştahımızı açan bir konu.

4-Tarihi Hanlar

Fatih’in tarihi hanlarını tanıtıyoruz.

5-Adım Adım Fatih

Fatih’i adım adım keşfediyoruz. Girilmedik sokak, geçilmedik cadde bırakmıyoruz.

6-İstanbul Hikayeleri

İstanbul’un maddi ve manevi kültür mirasını hikayelerle anlatıyoruz.

7-Rota Oluşturuluyor

Fatih’te geçireceğiniz 1 günü sizler için planlıyoruz.

8-Tepe İstanbul

İstanbul’un 7 tepesi’de Fatih’te!

9-Saraydan Enstantaneler

Topkapı Sarayı’nı yakından tanımak isteyenlere özel bir seri.

10-Koleksiyon Kulübü

İstanbul’daki koleksiyonerleri ziyaret ediyor, koleksiyonlarını tanıtıyoruz.

METİN YAZARLIĞI

Web sitemize günlük haberler girilmektedir. Aynı şekilde Başkanlık haberleri özel bir kategori altında Başkanın web sitesine entegre edilmektedir. Pankart, raket ve bilboardlar için çeşitli kampanya sloganları ve metinleri hazırlanmakta, reklam filmleri için metinler oluşturulmakta ve marka/birim talepleri doğrultusunda metin desteği sağlanmaktadır. Müdürlük hizmet bilgileri web sitemizde güncellenmekte ve entegre edilmektedir. Ayrıca Fatih’e Yeni Bir Hayat Geldi, Genç Projeler, Tam Bizlik Projeleri, Miras Fatih Projeleri, Kadın&Çocuk Projeleri, İhya Camiler ve Mescitler Projeleri, Tarihî Çeşmeler, Tarihî Türbe, Hazire ve Kabirler Projeleri, Yedikule Hisarı Projeleri, Yeşil Fatih Projeleri kitapları ve broşürleri için metinler yazılmış ve bu eserlerin tanıtımına katkıda bulunulmuştur.

1 Ocak-31 Aralık 2023;

✔ Yapılan Haber Sayısı: 578,

✔ Üretilen Kelime Sayısı: 59786,

✔ Girilen Fotoğraf Sayısı: 4764,

✔ Yapılan Başkanlı Haber Sayısı: 223

PROJE ÇEKİMLERİ

✔ Belediyemiz müdürlüklerinin yaptığı proje, çalışma ve hizmetleri fotoğraf ve video olarak görüntüleyerek arşivlenmiş, projeler başlamadan önce eski haliyle çekildikten sonra, projenin tüm aşamalarını bitene kadar belirli aralıklarla sürekli görüntülenmiş, yapılan bu çekimler Fatih Belediyesi’nin tüm yazılı işlerinde (bülten, broşür, kitapçık, lansman, açık hava görselleri, afişler vs.) kullanılmıştır.

KÜLTÜR SANAT PROGRAMLARININ ÇEKİMİ VE CANLI YAYINI

✔ Kültür sanat programlarının çekimleri yapılarak resmî hesaplarımızdan yayınlanmaktadır.

ARŞİVLEME

✔ Fatih Belediyesi’nin dijital görsel hafızasını oluşturmak için çekilen tüm fotoğraf ve video görüntüleri arşivlenerek kurumsal bir hafıza oluşturulmaktadır.

KÜLTÜREL ETKİNLİK TAKİBİ

✔ Müdürlüğümüz ilçemizin kültürel ve tarihi zenginliklerini fotoğraf, film, video, ses kasetleri ve dijital ortam vb. yöntemlerle değerlendirmek, turizme katkıda bulunmak, belediye icraatlarının ve faaliyetlerinin muhabirler, kameramanlar, fotoğrafçılar ve gerekli teknik ekipmanlarla izlenmesi, derlemelerin görsel ve basın materyalleri haline getirilmesi ve dağıtımı görevlerini yerine getirmektedir.

Süreli Yayınlarımız

SÜRELİ YAYIN

✔ Fatih Belediyesi’nin Kültür Sanat ve Yaşam Dergisi “Yeditepe Fatih” basımı, dağıtımı, kişi kurum ve birimlerimize ulaştırılması aşamaları müdürlüğümüz tarafından takip edilmektedir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin