-A A+

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Müdür: Sema ART ÖZÇELİK

E-Mail: basinyayin@fatih.bel.tr

Müdürlüğün Hizmet ve Projeleri

Fatih’in ve Fatih Belediyesi’nin tanınırlığını artıracak çalışmaları; yazılı ve görsel iletişim araçlarını en etkili şekilde kullanarak yürütmektedir. Yapılan çalışmalarda kültürel birikime katkı sağlamayı, sosyal belediyecilik anlayışı ile Fatihlilerin hayatlarını kolaylaştırmayı; Fatihli olmanın, Fatih’te yaşamanın maddi ve manevi hazzını her bir Fatihliye hissettirmeyi ve yaşam kalitesini arttırmayı vizyon edinmektedir. Bu kapsamda; yazılı ve görsel medyanın takibi, düzenlenen sosyal, kültürel ve tüm hizmetlerin tanıtımlarının çeşitli materyallerle yapılması, öneri ve şikâyetlerin en kısa zamanda çözüme ulaştırılması, sosyal belediyeciliğin güçlendirilmesi amacıyla toplumun her katmanına ulaşacak projeler uygulamakta ve geliştirmektedir.

CİMER - Açık Kapı

CİMER

CİMER tarafından kurumumuza iletilen talep ve şikâyetler ilgili müdürlüklerimize yönlendirilmektedir.

AÇIK KAPI

AÇIK KAPI sistemi üzerinden 2022 yılında tarafımıza ulaşan başvuruların gereği yapılarak, ilgisine bilgi verildi.

FABİM (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi)

FABİM

Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan FABİM (Fatih Belediyesi İletişim Merkezi)de en yeni donanım, güçlü teknik alt yapı ve yazılım teknolojileri kullanılmaktadır.

FABİM bünyesinde; vatandaşlarımızın talep, şikâyet ve soruları kayıt altına alınarak, profesyonel ölçüm ve raporlama yapılmaktadır.

Fatih Belediyesi İletişim Merkezimiz ayrıca vatandaşlarımızı bilgilendirme, şikâyet yönetimi, çözüm, yönlendirme ve memnuniyet anket aramaları da yapmaktadır. Tüm bu faaliyetler izlenmekte, denetlenmekte ve analiz edilerek raporlanmaktadır.

FABİM (0212 453 1453), 2022 yılında yaklaşık 411 bin çağrı almış, %96 ortalamayla bu çağrıların 396 bin 835’i cevaplamıştır.

2022 yılında 11 bin 675 adet vatandaş memnuniyet anketi yapılmıştır. Vatandaşlar FABİM ile kurdukları etkileşimden 2022 yılında %98 oranında memnun olduklarını dile getirmişlerdir.

Basın Danışmanlığı

Basın Danışmanlığı, temel olarak Fatih Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın M. Ergün Turan ile medya arasındaki ilişkileri düzenlemek ve geliştirmekle görevlidir. Bu çerçevede Basın Danışmanlığı, M. Ergün Turan ve Fatih Belediyesi markasının bilinirliliğini ve tanınırlığını artırmak amacıyla proje geliştirip, projelerin medyada yer alması için çalışmaktadır. Basın Danışmanlığı; medyada Fatih Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın M. Ergün Turan ile ilgili haberlerin yayımlanmasını, yayımlanacağı öğrenilen haberlerde belediyenin de görüşlerinin yer almasını, projeler ve icraatlarla ilgili doğru bilgilerin kamuoyuna yayılmasını sağlamaktadır.

Basın Danışmanlığı; gazete, televizyon, internet medyası ve ulusal haber ajanslarla geliştirdiği ilişkiler sayesinde, belediye etkinliklerinin ulusal çapta haber olmasını sağlamakta, ayrıca medyanın gerek zamansızlıktan gerekse personel yetersizliğinden yetişemediği durumlarda müdürlüğe ait kamera görüntüleri ve fotoğraflarla desteklediği haberleri medyaya servis ederek, sektörün iş yükünü hafifletmektedir.

Basın Danışmanlığı; günlük gazeteleri okuyarak öncelikle Belediye Başkanımız Sayın M. Ergün TURAN, Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi, diğer belediyeler ve Merkezi Hükümetin yerel yönetimler hakkında yapmış olduğu çalışmaların haberlerini takip ederek, günlük olarak Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve ilgili müdürlüklere sunmaktadır. Hizmet devam etmektedir.


BASIN BULUŞMALARI

Basın Danışmanlığı; Başkan M. Ergün Turan'ı zaman zaman gazete yönetici ve yazarlarıyla bir araya gelmesini sağlamaktadır.

Resmi Web Sitesi

Günlük Veri Girişleri

Haberler paneli, etkinlik takvimi ve birimlere ait sayfalarda günlük olarak güncellemeler yapılmaktadır.

Çevrimiçi (Online) Kayıt Formları

Vatandaşların belediye tarafından düzenlenen etkinlik ve projelere kayıt işlemleri çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir.

E-Bülten Gönderimi

Fatih Belediyesi'nin yürütüp, hayata geçirdiği proje ve haberlerle ilgili bilgiler, abone olan vatandaşlarla e-bülten aracılığıyla her ay düzenli olarak paylaşılmaktadır.

Tanıtım Klipleri

Fatih ilçesindeki tarihi eserlerin tanıtım filmleri müdürlük bünyesinde hazırlanarak, web site ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır.

Dijital Medya Birimi

Müdürlüğe bağlı 'Dijital Medya Birimi' 2019 yılı içerisinde yenilenerek profesyonel nitelikte ve kalitede hizmet sunulmaya başlamıştır. Dijital Medya Birimi; sosyal medyada kullanılmak üzere belediye ile ilgili içerikler üretmek, sosyal medya üzerinden gelen dilek, şikayet ve taleplerin yönetimini gerçekleştirmek, ilgili birimleri haberdar etmek, belediye ve belediyenin sahibi olduğu markaların tüm sosyal medya hesaplarını başkanlık makamının direktifleri doğrultusunda yönetme, belediye tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin sosyal medya mecralarında tanıtılmasını, duyurulmasını, ilan edilmesini ve canlı olarak takipçilerle paylaşılmasını sağlama, sosyal medya hesaplarının analiz raporlarını çıkarma ve rutin olarak Başkanlık makamına sunma görevlerini yürütmektedir.

FOTOĞRAF & KAMERA ÇEKİMLERİ

Dijital Medya Birimi; Fatih Belediyesi’nin tüm müdürlüklerinin yaptığı proje, çalışma ve hizmetleri fotoğraf, video olarak görüntüleyip, arşivlemekte, projeler başlamadan önce eski haliyle çekildikten sonra, projenin tüm aşamaları bitene kadar belirli aralıklarla sürekli görüntülenerek, yapılan bu çekimler Fatih Belediyesi’nin tüm yazılı işlerinde (bülten, broşür, kitapçık, lansman, gazete, açık hava görselleri, bez afişler vs.) kullanılmaktadır. Fatih Belediyesi ekranlarında ve sunumlarda kullanılan tüm filmler Dijital Medya Birimi tarafından hazırlanmaktadır.

ÇEKİM İZİNLERİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz, Fatih’te çekilen tüm yerli ve yabancı sinema, dizi, belgesel, video, reklam, foto ve katalog çekimlerinin; izinlerinin verilmesi, takibi, denetim ve raporlanması görevlerini koordine etmiştir. 2022 Yılında 202 çekim izni verildi ve bir önceki yıla göre %200 daha fazla gelir elde edildi.

BASIN İLETİŞİM

Fatih Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın M. Ergün TURAN ile medya arasındaki ilişkileri düzenleme ve geliştirme, proje ve uygulamalarımızla ilgili doğru bilgilerin kamuoyuna yayılması ve yayınlanması işleri Basın Danışmanlığı departmanımız tarafından takip edilmektedir. 2022 yılında Basın Danışmanlığı; gazete, televizyon, internet medyası ve ulusal haber ajanslarıyla geliştirdiği ilişkiler sayesinde, etkinliklerimiz ve projelerimizin ulusal çapta haber olmasını sağlamıştır. Ayrıca belediyemize ait kamera görüntülerimiz ve fotoğraflarımızla desteklediğimiz haberleri servis ederek, medya ile işbirliği halinde çalışmıştır. Basın Danışmanlığı tarafından günlük gazete okumalarıyla; Belediye Başkanımız Sayın M. Ergün TURAN, belediyemiz, Fatih ilçesi, büyükşehir belediyesi, diğer belediyeler ve merkezi hükümetin yerel yönetimler hakkında yapmış olduğu çalışmaların haberleri takip edilerek, günlük olarak Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve ilgili müdürlüklere gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

2022 yılı Medya Takip Haber Yansımaları tablosu.

Fatih Merkez Kütüphanesi açılışı ve Yeditepe Bienali yerel ve ulusal basında yoğun ilgi

gördü.

2022 yılında basın mensuplarını ilçemizde misafir ettik.

WEB SİTEMİZ

www.fatih.bel.tr

✔ Web sitemizin 7 gün 24 saat aktifliği sağlanarak; veri girişleri, haberler, etkinlik takvimi, birimlerin alt siteleri gibi menülerde günlük/anlık güncellemeler yapılmıştır.

www.fatih.bel.tr web sitemizi 2022 yılında 2 milyon 221 bin 796 kullanıcı ziyaret etmiştir.
✔ Online satış sitesi tasarlanarak yayına alınmıştır. 2023 kullanıcı ziyaret etmiş, 8543 kez görüntülenmiştir.

✔ 2022 yılında web sitemizde, belediyemizin hizmet ve projeleriyle ilgili 344 adet haber yayına alınmıştır.

✔ Web sitemizde 52 adet haberin İngilizce versiyonu yayına alınmıştır.

✔ Web sitemize Türkçe ve İngilizce haberlerin sesli olarak dinlenilmesi özelliği getirilmiştir.

✔ Fatih Belediyesi’nin etkinliklerine katılmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru süreçlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak üzere tüm çevrimiçi kayıt formlarının yer aldığı etkinlik başvuruları sayfası hazırlanmıştır. Sayfa görüntülenme sayısı toplamda 55.970’dir.

✔117 adet online kayıt formu oluşturulmuştur.

✔Toplam 83.608 kişi formlara kayıt olarak etkinliklerimizden faydalanmıştır.

✔Tüm vatandaşlarımızın faydalanabilmesi için belediyemizin düzenlediği sergilere ait 360° sanal turlar web sitemizde yayına alınmıştır.

✔ Etkinlik takviminde mekân ve etkinlik kategorileri ayrıştırılarak, düzenlenen programlar kategorize edilmiştir.

✔ Yayınlarımız sayfasında Kültür Yayınları, Sanat Yayınları, Birim Kitapçıkları, Etkinlik Kitapçıkları, Fit Fatih Tarif Kitapçıkları, Şehircilik ve Tasarım Yayınları, Yeditepe Fatih Kültür Sanat Yaşam Dergisi ve Yaşayan Fatih Gazetesi dijital ortamda aylık olarak yayına alınmıştır.

✔ Belediyemiz hizmetleri ve etkinliklerini duyurmak için 220 adet banner hazırlanıp, sitemizde yayına alınmıştır.

✔Ortalama 133 bin 797 e-bülten üyesine haftalık olarak e-bülten gönderimi yapılmıştır.
✔ Kurumumuzda yapılan 47 adet ihale web sitemiz üzerinden canlı olarak yayınlanması sağlanmıştır.

✔ 2022 yılında toplamda 117 adet ilan yayınlanmıştır.
✔ Tüm hizmet birimlerimiz için hazırlanan tanıtım sayfalarında her birimin faaliyetleri ayrı ayrı anlatılmıştır.

İLETİŞİM OFİSİ

Belediyemiz bünyesinde hizmet veren birimlerin Instagram hesapları İletişim Ofisi tarafından yönetilmektedir.

DİJİTAL MEDYA İLETİŞİM

Müdürlüğümüze bağlı Dijital Medya Birimi; sosyal medyada kullanılmak üzere belediye ile ilgili içerikler üretmek, sosyal medya üzerinden gelen dilek, şikâyet ve taleplerin yönetimini gerçekleştirmek, ilgili birimleri haberdar etmek, belediye ve belediyenin sahibi olduğu markaların tüm sosyal medya hesaplarını başkanlık makamının direktifleri doğrultusunda yönetmektedir.

Dijital Medya Birimi bu görevlerin yanı sıra; belediye tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin sosyal medya mecralarında tanıtılmasını, duyurulmasını, ilan edilmesini ve canlı olarak takipçilerle paylaşılmasını sağlamakta, sosyal medya hesaplarının analiz raporlarını çıkarıp, rutin olarak başkanlık makamına sunmaktadır.

Facebook 2022 Rakamları

Fatih Belediyesi Facebook Hesabı M. Ergün TURAN Facebook Hesabı

M. Ergün TURAN Takipçi: 58.298
Fatih Belediyesi Takipçi: 33.089

Twitter 2022 Rakamları

Fatih Belediyesi Twitter Hesabı M. Ergün TURAN Twitter Hesabı

M. Ergün TURAN : Takipçi: 45.122

Fatih Belediyesi : Takipçi: 37.250

Instagram 2022 rakamları

Fatih Belediyesi Instagram Hesabı M. Ergün TURAN Instagram Hesabı

M. Ergün TURAN : Takipçi: 33.438

Fatih Belediyesi : Takipçi: 41.823

Youtube Hesabı

Kültür sanat programlarımızın canlı yayınlarını yaptığımız, ayrıca proje videolarımızı yayınladığımız YouTube hesaplarımız aracılığıyla da vatandaşlarımıza hitap etmeye devam edilmiştir.

M. Ergün TURAN : mehmetergunturan

Fatih Belediyesi : fatihbelediyesii

Telegram Hesaplarımızı Aktifleştirdik

Proje Çekimleri

Belediyemiz müdürlüklerinin yaptığı proje, çalışma ve hizmetleri fotoğraf ve video olarak görüntüleyerek arşivlenmiş , projeler başlamadan önce eski haliyle çekildikten sonra, projenin tüm aşamalarını bitene kadar belirli aralıklarla sürekli görüntülenmiş, yapılan bu çekimler Fatih Belediyesi’nin tüm yazılı işlerinde (bülten, broşür, kitapçık, lansman, açık hava görselleri, afişler vs.) kullanılmıştır.

Kültür Sanat Programlarının Çekimi ve Canlı Yayını

Kültür sanat programlarının çekimlerini yaparak, resmî hesaplarımızdan yayınlamaktadır.

Belediye ihalelerini ve sayın başkanımızın programlarının çekimi yapılarak resmî hesaplarımızdan yayınlamaktadır.

Arşivleme

Belediyesi’nin dijital görsel hafızasını oluşturmak için çekilen tüm fotoğraf ve video görüntüleri arşivleyerek kurumsal bir hafıza oluşturmaktadır.

CRM (Müşteri İlişkileri) Çalışmaları

Fatih Belediye Başkanı Sn. Ergün Turan ve Fatih Belediyesi ana hesaplarına gelen soru, öneri ve şikâyetlerin karşılanması, ilgili birimlere iletilerek vatandaş memnuniyetini artıracak şekilde çözümünün sağlanması faaliyetleri yürütülmüştür.

Kültürel Etkinlik Takibi

Müdürlüğümüz ilçemizin kültürel ve tarihi zenginliklerini fotoğraf, film, video, ses kasetleri ve dijital ortam vb. yöntemlerle değerlendirmek, turizme katkıda bulunmak, belediye icraatlarının ve faaliyetlerinin muhabirler, kameramanlar, fotoğrafçılar ve gerekli teknik ekipmanlarla izlenmesi, derlemelerin görsel ve basın materyalleri haline getirilmesi ve dağıtımı görevlerini yerine getirmiştir.

DUYURU TANITIM

GRAFİK & TASARIM ÇALIŞMALARI

Raket, Billboard, LED Ekran, Pankart, Baskılı Malzeme, çalışmaları yapıldı.

Etkinlik ofisi tarafından organize edilen aylık kültür sanat etkinliklerinin takvimi ile birimlerimizin düzenlediği etkinliklerin duyuruları ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler kapsamında; kitap, afiş, raket ve billboard , LED ekranlar, katılımcı formları vb. çalışmalar yapılmıştır. Belediyemiz hizmet binalarına kurulan LED TV ekranlarının içerikleri müdürlüğümüz tarafından hazırlanmıştır.


SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

@fatihbelediye

@bilimfatih_

@fatihkultursanat

@mirasfatih

@yedikulebahce

@fatihkutuphaneleri

@fitfatih

@yedikulehisari

@yeditepebienali

@mergun_turan

@FatihBelediye

@MErgun_Turan

@FatihBelediye

@MehmetErgunTuran

@Fatihbelediyesii

@MehmetErgunTuran

Tanıtım Hizmetleri

Belediyenin gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve teknik faaliyetlerin tanıtım, duyuru, broşür, vinil, bez afiş, program davetiyesi, kutlama kartları, raket billboard çalışmaları vb. basılı duyuru malzemeleri, kültür sanat broşürünün basımı ve dağıtımının takibi, kitap basılması, afiş çalışması, raket ve billboard çalışması, alan süsleme çalışmaları müdürlük tarafından gerçekleştirilmektedir.

Halka İlişkiler

Müdürlük; 'Halkla İlişkiler' çalışmaları kapsamında belediye ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi görerek; kamuoyu oluşturulması, vatandaşların haklarının korunması, sorunlarının giderilmesi, bilgilendirme ve düşüncelerini alma amacıyla halk günleri, halk meclisi toplantıları, ev, esnaf, okul ve dernek ziyaretleri organize etmektedir.

Halkla İlişkiler Ofisi

BAŞKANLIK SAHA EKİBİ

Saha araştırma çalışmaları kapsamında;

✔ 78.735 hanenin kapısını çalındı,

✔ 26.005 anket verisi sisteme kayıt edildi ve

✔ 4.436 vatandaş talebi FABİM üzerinden müdürlüklere iletildi.

✔ Belediye Ziyaretçi Anketi kapsamında 3.525 kişi,

✔ Spor Tesislerinden Memnuniyet Anketi kapsamında 1.074 kişi,

✔ Karınca Eğitim Birimleri Memnuniyet Anketi kapsamında 852 kişi,

✔ Sosyal Tesisler Memnuniyet Anketi kapsamında 801 kişi,

✔ Park Ziyaret Anketi kapsamında 649 kişi,

✔ Yedikule Bahçe Memnuniyet Anketi kapsamında 419 kişi,

✔ Engelli Profili ve İhtiyaç Analizi Anketi kapsamında 348 kişi ile görüşme yapıldı.

BAŞKANLIK GİRİŞ FUAYE ALANI İLETİŞİM EKİBİ

Karşılama & Danışma & Yönlendirme Hizmetleri

✔ 2022 yılında Merkez Belediye Hizmet Binamızda 173.376 Vatandaşımızı ağırladık.

✔ Vatandaş karşılama yönlendirme ve ikramlar yapıldı.

✔ Belediye Hizmet Binamıza gelen çocuklara hediye verildi.

HALKLA İLİŞKİLER OFİS EKİBİ

Fatihlilere daha iyi hizmet vermek üzere Halkla İlişkiler Ofisi ekipleri, yapılan hizmetleri tanıtmak, katılımı sağlamak farkındalık oluşturmak için Fatih’in cadde ve sokaklarında toplumun bütün katmanlarıyla iletişim kurdu.

OKULLAR

✔ Okulların açıldığı ilk gün ilçemizdeki okullarda öğrencilere kalem kutu seti dağıtıldı.

✔ Anaokullarında ve kreşlerde boyama kitabı ve boya kalemi seti dağıtıldı.

✔ Kültür Merkezinde oynanan tiyatro oyunları için bilet dağıtıldı.

✔ Okul önü velilerine hediye kiti dağıtımları yapıldı.

✔ Okullarda diş macunu & fırçası seti dağıtımı yapıldı.

✔ YKS ve LGS sınavına giren öğrencilere ve yakınlarına limonata ve su ikramı yapıldı.

✔ Semt Konaklarında hizmete açılan "Okul Öncesi Öğrenme Durağı"nın tanıtım çalışması yapıldı.

✔ Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere İstanbul Üniversitesi önünde kurulan standta belediye etkinlikleri tanıtımı ve hediye dağıtımı yapıldı.

SEMİNERLER

✔ Bilgili Aile Başarılı Çocuk Eğitim Semineri

Katılımcılar: 18 Ortaokulda Öğrenci Velileri

✔ Parlak Zihnim Umut Dolu Geleceğim Eğitim Semineri

Katılımcılar: 51 Ortaokul, Lisede Öğrenciler

YURTLAR

✔ Yurt müdürleri ziyaret edildi.

✔ Yurt öğrencilerine "Tekne Turu" organizasyonu yapıldı.

✔ Yurt öğrencilerine "Yemekli Biz Bize Eğlence" organizasyonu düzenlendi.

✔ Erkek yurdu öğrencilerine temel ihtiyaç hediye kiti dağıtımı yapıldı.

✔ Kız yurdu öğrencilerine temel ihtiyaç hediye kiti dağıtımı yapıldı.

KÜTÜPHANELER

Kütüphanelerimize gelen üyelerimize hoşça vakit geçirmeleri için aktiviteler hazırladık.

✔ Fosforlu kalem dağıtımı Yapıldı.

✔ "Bademli Çikolata Yeme Günü"nde çikolata dağıtımı yapıldı.

✔ "Kırmızı Elma Yeme Günü" elma dağıtımı yapıldı.

✔ "Yerli Malı Haftası" kuruyemiş dağıtımı yapıldı.

✔ "En Ekşi Gün" Ekşi Yüz sakız dağıtımı yapıldı.

✔ "Dünya Türk Kahvesi Günü" Kahve Dağıtımı Yapıldı.

✔ Mevlana Haftası Mevlana Şekeri Dağıtımı Yapıldı.

SOSYAL TESİSLER

✔ Yedikule Bahçede Reçel &Turşu & Kahve & Çocuklara Baloncuk ve Tanıtım Broşürleri dağıtımı yapıldı.

AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ

✔ Hastaların hatırları soruldu, talepleri alındı.

✔ Doktor ziyaretleri yapıldı.

BİZ BİZE EĞLENCE ORGANİZASYONLARI

✔ Biz Bize Eğlence Organizasyonları kapsamında; 11 program düzenlendi. 2163 misafir ağırlandı.

HİZMET YERİNDE GÖRÜLÜR

✔ 2022 Yılında hizmetler yerinde görüldü; 23 tur organize edildi, Fatihli komşularımız hizmetleri yerinde gördü.

SAHA ÇALIŞMALARI

Saha Çalışmaları kapsamında meydan ve parklarda yapılan işler:

✔ "Hayvanları Koruma Günü" mama dağıtımı yapıldı.

✔ "Dünya Kız Çocukları Günü" kutlandı

✔ "Dünya Çocuk Haftası" park ve caddelerde kutlandı

✔ "Yerli Malı Haftası" etkinlikleri

✔ "Mevlana Haftası" etkinlikleri.

✔ "Kolay Park Noktası" ve yeni açılan otoparklar tanıtımı yapıldı.

✔ İlçe genelinde; meydan, park, metro vs. kalabalık noktalarda seyyare ile sıcak çay&kahve ikramlarında bulunuldu.

✔ Askere gidecek komşularımızın evlerinin bulunduğu sokaklarda bayrak süslemesi yapıldı.

29 EKİM ETKİNLİKLERİ

✔ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Cadde ve meydanlarda Türk Bayrağı dağıtımı Yapıldı.

ESNAF ZİYARETLERİ

HANE ÇALIŞMALARI

✔ "Yedikule Bahçe"den incir reçeli ikramı yapıldı.

✔ "En Güzel Balkon Yarışması" tanıtımı kapsamında kalonşo çiçeği dağıtımı yapıldı.

✔ "Lezzet Ustası Kadınlar Yarışması" tanıtımı yapıldı.

✔ "Pasta Yarışması" tanıtımı yapıldı.

✔ "Ayvansaray Bahçe" tanıtımında tohum kiti dağıtımı yapıldı.

✔ "Karasurları Millet Bahçesi" tanıtımı yapıldı.

✔ "Fit Fatih" tanıtımı kapsamında lavanta kesesi dağıtıldı.

✔ "Yedikule Bahçe Şehirde Tarım" kapsamında salça ikramı yapıldı.

✔ "Komşular Günü" kapsamında komşularımızı evlerinde ziyaret ettik.

✔ Atık dönüştürme merkezinde dönüşümle elde edilen vinil çanta dağıtımları yapıldı.

✔ Yedikule Bahçe'de yetişen ayvalardan elde edilen ayva reçeli ikramı yapıldı.

✔ Karınca Eğitim Birimleri tanıtımı vesilesiyle aynı birimde üretilen bez cüzdan dağıtımı yapıldı.

✔ "Yedikule Bahçeden Şehirde Tarım" kapsamında yapılan turşularımız hazırlandı ve ikramı yapıldı.

✔ "Yaşlılar Günü" vesilesi ile Fatihli büyüklerimize hediye kiti dağıtıldı.

✔ "Sirkeci Tren Hattı" tanıtımı yapıldı.

✔ "Ayvansaray Çok Amaçlı Salon" Tanıtımı yapıldı.

✔ Çölyak hastalarına geçmiş olsun ziyaretleri yapıldı.

✔ "Kiremit Caddesi Cephe Yenileme Çalışmaları" tanıtımı yapıldı.

✔ "Salih Paşa Caddesi Cephe Yenileme Çalışmaları" tanıtımı yapıldı.

✔ "Yadigâr Kahvesi" tanıtımı kapsamında kahve ikramı yapıldı.

✔ "Fındıkzade Karınca Eğitim Birimi" tanıtımı kokulu tasarım taş dağıtımı.

✔ "Aşure Haftası"nda aşure ikramı yapıldı.

✔ Mevlit Kandili vesilesiyle kandil simidi ikramı yapıldı.

✔ "Dünya El Yıkama Günü" sabun dağıtımı yapıldı.

✔ Yaşlı kiti (bez cüzdan, ilaç kutusu) dağıtımları yapıldı.

ÖNEMLİ GÜN VE HAFTALAR

✔ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; Çatladıkapı Sosyal Tesisleri'nde kahvaltı programı düzenlendi.

✔ Tıp Bayramı; İlçe Hastaneleri Başhekimlikleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezleri ziyaret edildi, güne özel çiçek dağıtıldı.

✔ Lösemi Haftası; İlçe Devlet Hastanelerinde tedavi gören 30 lösemili çocuk ziyaret edildi.

✔ Öğretmenler Günü; ilçemizdeki okullarda bulunan müdürler, aday öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri'nin de katıldığı yemek organizasyonu yapıldı. Tüm okullarımız ziyaret edildi, öğretmenlerimize güne özel çiçek dağıtımı yapıldı.

✔ Belediyemiz bünyesindeki Bilgi Evi öğretmenleri, eğitim birimleri öğretmenleri ve spor eğitmenlerine "Öğretmenler Günü Özel" kahvaltılı toplantı yapıldı.

✔ Diş Hekimleri Haftası; 926 diş hekimi hastanelerde ve muayenehanelerinde ziyaret edildi ve günü kutlandı.

✔ Polis Haftası; İl Emniyet Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçemizdeki polis merkezlerine çiçek dağıtıldı.

✔ Eczacılar Günü; 284 Eczane ziyaret edildi ve günü kutlandı.

✔ Gaziler Günü; ilçemizde ikamet eden 97 Gazimiz evinde ziyaret edildi çikolata götürüldü.

✔ Din Görevlileri Günü; din görevlileriyle toplantı yapıldı.

✔ Muhtarlar Günü; ilçemizdeki muhtarlarımıza Çatladıkapı Sosyal Tesisleri'nde kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Süreli Yayınlarımız

Yeditepe Fatih Kültür ve Yaşam Dergisi

Fatih Belediyesi’nin kültür, sanat ve yaşam dergisi “Yeditepe Fatih” basımı, dağıtımı, kişi kurum ve birimlerimize ulaştırılması aşamaları müdürlüğümüz tarafından takip edilmiştir.

Yaşayan Fatih Gazetesi

/400proje /400proje
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin