-A A+

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Müdür: Bayram KENDİRLİGİL

E-Mail: parkvebahceler@fatih.bel.tr

Müdürlüğün Hizmet ve Projeleri

Park, Meydan, Kamu ve Yeşil Alanların Bakımı-Yenilenmesi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede kişi başına düşen yeşil alan oranını arttırmak üzere yeni projeler üretirken, mevcut park, meydan ve tüm yeşil alanların periyodik bakımlarını da gerçekleştirmektedir.

Molla Şeref Parkı Düzenleme Çalışmaları

Yaklaşık 4 bin 200 metrekare alanda düzenleme yapılan parkımız; çocuk oyun alanı ve dinlenme alanları ile hizmete açılmıştır.

Hekimoğlu Meydan Düzenleme Çalışmaları

Hekimoğlu Ali Paşa Caddesi ile Kızılelma Caddesi kesişiminde bulunan 2 bin 650 metrekarelik alan, yaya sirkülâsyonu göz önüne alınarak; dinlenme ve oturma alanları, yürüyüş yolu ve yeşil alanlar ile donatılmış, Fatih’e yeni bir meydan kazandırılmıştır.

Kemikliburun Parkı

Yaklaşık 8 bin metrekarelik alanda hizmet veren park alanımız içerisinde; dinlenme alanları, süs havuzu, bisiklet yolu, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları ile çok amaçlı salonumuz bulunmaktadır.

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi Çevre Düzenlemesi

Davutpaşa Camii Çevre Düzenlemesi

Arasta Pazarı Yeşil Alanlar Çevre Düzenlemesi


Süleymaniye Salis Medresesi Bahçe Düzenlemesi

Şehsuvarbey Camii Çevresi Yeşil Alanların Yenilenmesi

Şehsuvarbey Camii Eski Hali Şehsuvarbey Camii Yeni Hali

Süs Havuzları, Çocuk Oyun ve Spor Alanları

Parklarımızda çocuklarımızın en keyifli ve eğlenceli vakit geçirebileceği oyun grupları tercih edilmektedir. Son zamanlarda alanı elverişli parklarımızda kum havuzlarımızı da çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Ayrıca çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir oyun alanı oluşturmak için zeminlerini ideal periyotlarla yeniliyor, spor alanlarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz.

Budama ve Çiçek Dikimi Çalışmaları

Ağaçlarımız mevsim geçişlerinde budanmakta, mevsime göre çiçek dikimleri gerçekleştirilmekte, periyodik olarak da ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır.

BUDAMA ÇALIŞMALARI

ÇİÇEK DİKİMİ ÇALIŞMALARI

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

Kent Mobilyalarının Tamir, Bakım ve Onarım Çalışmaları

Park ve meydanlardaki bank, piknik masası, çöp kovası ve pergola gibi tüm kent mobilyalarının bakım ve onarımları Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün atölyesinde müdürlük ekipleri tarafından periyodik olarak yapılmakta, sonrasında yerlerine monte edilmektedir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin