-A A+

Çocuk Durakları

Fatih Belediyesi ve Milli Eğitim iş birliği ile Fatih Belediyesine ait Dervişali, Kasım Günani, Keçeci Karabaş, Müftüali ve Vani Dergahı Bilgievlerinde sabah ve öğle grubu olmak üzere yarı zamanlı Çocuk Duraklarımız hizmete devam etmektedir.

Çocuk Durağı okul öncesi eğitim hizmetimiz; 5 noktada, 15 sınıfta, 450 çocuğa hizmet vermektedir. Eğitimlerimiz hafta içi sabah 08.30-12.00, öğle 13.00-16.30 saatleri arasındadır, hafta sonu ise birimler kapalıdır.

Fatih Belediyesinin Çocuk Duraklarını açmasındaki amaç; ilköğretime hazırlığın yanı sıra, ailenin dışına atılan ilk adım olarak düşünülmektedir.


Çocuk Durakları, çocuğa bilgi aktarmaktan çok çocuğun içinde var olan yeteneklerin serpilip gelişmesini desteklemektedir. Çocuk Durakları Eğitimi çocukların kuralları etkili bir biçimde öğrenebileceği bir kurumdur. Çocuk, yaşıtları ile etkileşimde bulunarak birlikte yaşamayı öğrenmesinin yanı sıra; bilişsel gelişimi, motor gelişimi, dil gelişimi, fiziksel gelişimi, öz bakım gelişimi, sosyal-duygusal gelişimi gibi beş gelişim alanlarının da kazandırılmasını desteklemektedir.

Kayıtlarımız Fatih Belediyesi internet sayfasından “Etkinlik Başvuruları” kısmından online olarak yapılmaktadır; ücretsiz olup, çocukların kendi etkinliklerinde kullanacakları belirli miktarda kırtasiye malzemeleri, gerekli evraklar ve deneme süreci tamamlandıktan sonra kayıtları onaylanmaktadır.


Okuma-Yazmaya Hazırlık, Branş Dersleri, Matematik, Fen ve Doğa Etkinlikleri, Değerler Eğitimi, Kur’an-ı Kerim, Görsel Sanatlar, Drama, Müzik, İngilizce, Eğitici ve Öğretici Oyunlar, Zeka Oyunları etkinlikleri yapılmaktadır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerini Anma Programı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Şenliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı Mevlana’yı Anma Programı gibi programların yanı sıra belirli gün ve haftalarda da kazanım ve amaçlara yönelik çeşitli etkinliklerimiz düzenlenmektedir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin