-A A+

Kadırga Sanat Galerileri

Kurulduğu günden bugüne sergi, atölye, söyleşi ve eğitimlere ev sahipliği yapan Kadırga Sanat Galerileri, 900 metrekarelik alanda oluşturulan 3 sergi salonu ve eğitim sınıfıyla farklı fikir ve projeleri destekleyerek kültür-sanat alanında disiplinlerarası etkileşimi artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. İstanbul'un en önemli kültür ve sanat mekânlarından biri olması için tasarlanan Kadırga Sanat Galerileri, içerisindeki atölye alanları ve sanatsal çalışmaların sergilendiği galerileriyle, hem sanatçılara imkan sağlıyor hem de onları sanatseverlerle buluşturuyor.

Kadırga Sanat Galerileri olarak hedefimiz Fatih Belediyesi olarak oluşturduğumuz kültür sanat politikamızı doğru, işlevsel ve estetik bir zeminde çağın ruhuyla buluşturabilmek ve bu doğrultuda çok yönlü bütüncül bir çerçeve oluşturabilmektir. Bu çerçevenin içini sanatın bütün dallarında üretilmiş çağdaş ve geleneksel üretimlerle donatmak, galerimizde yapılan sergiler aracılığıyla ulusal ve uluslararası sanatçılarımızı İstanbullu sanatseverlerle buluşturmaktır.
SÜLEYMAN SAİM TEKCAN “AT’NAĞME”

Çağdaş Türk sanatı ve özgün baskı tekniği ustası ressam Süleyman Saim Tekcan’ın “At’Nağme” sergisi Kadırga Sanat Galerileri’nde sergileniyor. Matrakçı Nasuh, Şeker Ahmet Paşa ve Hoca Ali Rıza salonlarında sanatseverlerle buluşan sergide Süleyman Saim Tekcan’ın At’a övgülerinden oluşan el yapımı “At’Nağme” kitabıyla birlikte sanatçının el yapımı kitabıyla birlikte yağlı boya tabloları ve gravür baskı tekniğiyle yapılmış eserleri sergileniyor.Kadırga Sanat Eğitimleri

Kadırga Sanat Galerileri sanatın farklı yönlerini keşfetmek isteyenlere kapılarını açıyor. Sezon boyunca, alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen farklı sanat branşlarında eğitimler, katılımcıların kendilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor. 2023 – 2024 sezonu olarak devam eden Temel Sanat Tarihi, Kaligrafi, Karakalem, Minyatür ve Tezhip eğitimleri sanatseverleri hem geleneksel sanatlar hem de modern ifade biçimleri ile buluşturuyor.


Sergi Katalogları

360° Sergilerimiz

Tel: 0212 453 1453

Adres: Şehsuvar Bey Mahallesi, Kadırga Liman Caddesi. No: 60 Fatih / İstanbul


https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin