-A A+

Zeyrek Akademi BirimiSomut ve somut olmayan kültürel mirasımızın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla çalışmaların yapıldığı ve projelerin geliştirildiği Zeyrek Akademi’de, ilçemiz sınırları içinde yer alan tescilli sivil mimarlık örneği yapıların envanteri çıkarılmaktadır. Sözlü tarih araştırmaları kapsamında ise fikir, sanat ve kültür dünyamızın önde gelen şahsiyetleriyle ve tarihe tanıklık eden kişilerle röportaj ve görüşmelerin yapılması, elde edilen verilerin kitaplaştırılması planlanmaktadır.

Bünyesinde barındırdığı Fatih Araştırmaları Merkezi ile Fatih, Suriçi ve İstanbul konusunda yüksek lisans ve doktora yapan üniversite öğrencilerinin akademik çalışmalarına destek verilmektedir. Sosyal medyada Fatih’in somut ve somut olmayan kültürel mirasının tanıtıldığı “Fatih Kültürel Miras” hesabı da Zeyrek Akademi bünyesinde yürütülmektedir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin