-A A+

Kadın ve Aile Birimi

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Mutlu insan, mutlu toplum düşüncesiyle yola çıkan Fatih Belediyesi 18 yaş ve üzeri sosyal ve ruhsal desteğe ihtiyaç duyan Fatihli vatandaşlarımıza psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor. Kişilerin refah ve mutluluklarını daha üst seviyelere çıkarmayı, bireyin kendini gerçekleştirmesini ve çeşitli alanlarda gelişimine ilişkin değişimlerini tanıyıp, uyum sağlayabilmesine yardımcı olmayı hedefleyen uzman psikologlarımız, en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Fındıkzade Yaşam Merkezi ve Yavuz Selim Merkezi olmak üzere iki ayrı noktada hizmet veren psikologlarımızdan Kadın ve Aile Birimi’ni arayarak, randevu oluşturabilirsiniz.

ÇOCUK ve ERGEN PSİKOLOG DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çocuklarımızın kendine güvenen, mutlu bireyler olmasına katkı sağlayan Fatih Belediyesi, aileleri refakatinde uzman Çocuk ve Ergen Psikologlarımızın desteği ve yönlendirmeleriyle sadece sorunlarla başa çıkmakla kalmayıp, çocukların büyüme çağında aileleri ve çevreleriyle daha sağlıklı ve etkin iletişim kurabilmesine katkı sağlamaktadır. Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi ve Yavuz Selim Çukurbostan Yaşam Merkezi olmak üzere iki ayrı noktada hizmet veren Çocuk ve Ergen Psikologlarımızdan Kadın ve Aile Birimini arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolog Desteği Hizmeti

Psikolog Desteği Hizmeti

Başvur

DİYETİSYEN HİZMETİ

Fatih Belediyesi, “Zindeyiz Sağlıklıyız” sloganıyla Fatihlilere alanında uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan kişisel beslenme programlarıyla kendilerini zinde hissetmelerini sağlıyor. Diyetisyenlerimiz vatandaşları yakından tanıyıp, onlara özel oluşturduğu diyet programlarıyla kişilere sağlıklı bir yaşam olanağı sunuyor. Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi, Yavuz Selim Çukurbostan Yaşam Merkezi, Dervişali Semt Konağı, Yedikule Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi Birimi’ mizde hizmet veren diyetisyenlerimizden randevu oluşturmak için Kadın ve Aile Birimini arayabilirsiniz.

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Diyetisyen Desteği Hizmeti

Başvur

KÜLTÜR GEZİLERİ

İstanbul’un tarihi ve kültürel lokasyonlarına yönelik düzenlenen gezilerimize, 15 yaş ve üzeri tüm Fatihli vatandaşlarımız ücretsiz olarak katılabiliyor. Düzenlenen gezilere katılmak isteyen vatandaşlarımız Dervişali Semt Konağı’nda hizmet veren Kadın ve Aile Birimi’ne gelerek başvuruda bulunmaları yeterli.

Gizli Rota

Gizli Rota

Başvur

YENİDOĞAN HEDİYE PAKETİ

Yeni anne ve baba olan Fatihli vatandaşlarımızın heyecanlarına mutluluk ekleyen Fatih Belediyesi Kadın ve Aile Birimi, 0-3 aylık bebeklere hoş geldin bebek hediye seti veriyor. Fatih ilçesinde ikamet eden ailelere, Kadın ve Aile Birimi görevlileri ailelere yenidoğan çanta hediyesi ile hoş geldin sürprizi yapıyor.

PİLATES

Pilates başta duruş bozuklukları olmak üzere, obezite ve skolyozu önlemede de büyük fayda sağlayan bir spordur. Fatih Belediyesi “Fit Fatih” projesi kapsamında 8 ayrı merkezde, Fatihli kadınlara yönelik olarak günlük yaşamlarında da uygulayabilecekleri pilates eğitimleri düzenlenmektedir. Pilates eğitimlerine katılmak isteyenler, Dervişali Semt Konağı’nda hizmet vermekte olan Kadın ve Aile Birimi’nden başvuruda bulunabilirler.

SAĞLIKLI GEBE SAĞLIKLI GELECEK

Fatih'li anne adaylarına yönelik hamilelik sürecini daha az stresli ve daha sağlıklı geçirebilmeleri için Psikolog, Diyetisyen ve alanında Uzman Ebe eşliğinde eğitim verilmektedir. Katılım sağlamak isteyen anne adaylarımız sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.

SIHHAT BULUŞMALARI

Kadın ve Aile Birimi tarafından her ay düzenli olarak yapılan programlarda alanında uzman kişiler ve konularla Fatih’lileri buluşturmaya devam ediyoruz.

SIHHAT EĞİTİMLERİ

Diyetisyenlerimizin sunumları ile her ay düzenli olarak gerçekleştirilen programımızda sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirmeler yapılmakta ve katılımcıların soruları diyetisyenlerimiz tarafından yanıtlanmaktadır.

TREKKING

Sağlığın İzinden Yürü

Belgrad Ormanı’nda düzenlenen ve 16 yaş üstü herkesin katılımına açık olan trekking (doğa yürüyüşü) etkinliği haftanın bir günü gerçekleşiyor. Diyetisyen ve rehberin de eşlik ettiği yürüyüşler 10:00 – 17:00 saatleri arasında 30 kişi ile düzenleniyor. Turda katılımcılara kuruyemiş, su, filtre kahve, süt gibi ikramların yanı sıra şapka ve yağmurluk da veriliyor. Katılımcıların sağlıkları için binlerce adım atarken doğanın güzellikleri arasında unutulmaz anları fotoğraflama fırsatı da buluyor. Diyetisyen eşliğinde yürüyüşe katılmak isteyen Fatih’liler sosyal medya üzerinden duyuruları takip ederek Web sitemizden online kayıt yaptırabilirler.

Trekking

Trekking

Başvur

GEZEN TARTI

Vücutlarındaki yağ ve kas oranlarını ölçtürerek sağlıklı ve fit bir başlangıç yapmak isteyenler için gezen tartı hizmetimiz başladı.

Fatihlileri sağlıklı bir hayata teşvik etmek amacıyla başlattığımız Gezen Tartı uygulaması ile ideal kilonuzla beraber vücudunuzun yağ ve kas oranını ücretsiz olarak anında öğrenebilirsiniz. Uzman diyetisyenlerimizin sorularınızı cevaplandırdığı Gezen Tartı noktamız pazar hariç haftanın 6 günü sabah 09:00 akşam 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

SAĞLIĞA OLTA

Sadece balık tarifi vermiyoruz. Balık tutmayıda öğretiyoruz J Etkinliğe 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımız kayıt yaptırabilir. Her 15 günde bir Şair Nedim Parkında gerçekleşmekte olup kayıtlarımız, belediyemizin resmi web sayfası sitesinden online olarak gerçekleşmektedir.

Sağlığa Olta

Sağlığa Olta

Başvur

ŞEHİR DIŞI GEZİLER

Şehir dışı gezilerimize katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımızın belediyemizin resmi web sayfası sitesinden online olarak kayıt oluşturup katılım sağlayabilmektedir.

DURUŞ DÜZELTEME MARATONU

Etkinliğimiz 16 yaş ve üzeri Fatihli kadınlarımıza özel olarak yapılmaktadır. Katılmak isteyen vatandaşlarımızın belediyemizin resmi web sayfası sitesinden online olarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

BALON FUTBOLU

Balon Futbolu Turnuvası’nda yarışmacılar vücudu kaplayan büyük ve sert plastik bir balon giyerek, 5’er kişilik iki takım halinde, rakip takımın kalesine top atmak için yarışacaklar. Etkinliğimize kayıtlarımız belediyemizin resmi web sayfası sitesinden online gerçekleşmektedir.

Balon Futbolu Turnuvası

Balon Futbolu Turnuvası

Başvur

YADİGÂR KAHVESİ

60 yaş üzeri vatandaşlarımızın rahatlıkla sosyalleşip, eğlenebileceği bir mekân olarak hazırlanan Yadigâr Kahvesi, haftanın 6 günü Fatihlileri ağırlayabilecek şekilde hizmete açılmıştır.14.00’de açılıp 22.00’da kapanan Yadigâr Kahvesi’ne 60 yaş üzeri vatandaşlarımız Suriçi Fatih üyelikleri bulunduğu takdirde giriş yapabilmektedir.60 yaş üstü katılımcıların, haftada 6 gün ağırlanabileceği Yadigar Kahvesi’nde kitap okuma, müzik, gezi, oyun, psikoloji ve sağlık atölyelerinin yanı sıra FitFatih egzersizleri gibi etkinlikler de yer almaktadır.

Yadigâr Kahvesi

Yadigâr Kahvesi

Başvur


Kadın ve Aile Birimi Broşürü için tıklayınız

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin