-A A+

Bilim Fatih

Fatih Belediyesi, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve TÜBİTAK iş birliğiyle gençlere ve çocuklara yönelik kurulan Bilim Fatih'te farklı tema ve atölyelerde 6-14 yaş aralığındaki öğrencilere ücretsiz eğitim veriyoruz. Teoride öğrendikleri bilgiyi uygulayabilme, bilim, sanat ve teknolojiye karşı olan ilgi ve alakayı artırmayı hedefliyoruz. Bilim Fatih’te Astronomi Havacılık ve Uzay, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji ve Tasarım olmak üzere 5 bilim atölyesi ve bir tane de Deneyap Atölyesi bulunmaktadır.

Bilim Fatih olarak tüm öğrencilerimize sorgulama, teknolojiyi kullanabilme, bilimsel, akılcı ve eleştirel düşünme gibi farklı yetenekler kazandırmayı hedefliyoruz.

Matematik Atölyesi

Matematik atölyesinde öğrencilerimize çözümleyebilme, akıl yürütme, iletişim kurabilme, genelleştirme yapabilme, yaratıcı ve bağımsız düşünebilme, strateji kurma gibi üst düzey analitik düşünme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Doğa Bilimleri Atölyesi

Doğa Bilimleri ekoloji, fizik, kimya ve biyoloji gibi bilimlerin alt dallarını inceleyerek doğa ve doğa olaylarını deneyerek, gözleyerek keşfederek öğrenmelerini hedeflemektedir.


Teknoloji Atölyesi

Teknoloji atölyesinde algoritma, robotik kodlama, yapay zeka, 3 boyutlu tasarım, elektronik devreler ve günümüz teknolojisini irdeleyici eğitimler vermeyi amaçlıyoruz.


Tasarım Atölyesi

Tasarım atölyesinde geleneksel, modern ve çağdaş sanatlarda kendilerini keşfetme, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması gibi becerileri kazanması hedeflenmektedir.


Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi

Astronomi atölyelerinde, öğrencilerde uzay ve evren merakı oluşturmak hedeflenmekte olup Havacılık ve Uzay atölyelerinde ise havanın özellikleri, çeşitli hava araçlarının çalışma prensipleri etkinliklerle kavratılır.


Deneyap Atölyeleri

Deneyap Teknoloji Atölyeleri ülkemizin gelişmesi ve her alanda bağımsızlığını güçlendirmesi hedefiyle, bilim ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında kurulmuştur. Deneyap Teknoloji Atölyesi projeleri ile yeterli fiziki imkânlar ve donanımlar sağlanarak, gençlerin takım çalışması, yenilikçi düşünce, proje geliştirme odaklı eğitim programları ile daha üretken olmaları, bilim ve teknolojide yenilik üretebilen ve diğer insanları da bu doğrultuda etkileyebilen bireyler olmaları hedeflenmektedir.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde 4-5. Sınıf öğrencileri ile 8-9 ve lise hazırlık sınıf öğrencileri sınav ile alınmaktadır. Deneyap Teknoloji Atölyelerinde 3 yıl boyunca ücretsiz eğitim görmek isteyen öğrenciler iki farklı sınavdan başarı ile geçerek eğitime dahil olurlar. Öğrencilere 3 yıl boyunca 11 farklı eğitim sunulmaktadır.

Teknofest Ofisi

Bilim Fatih ailesi olarak biz de dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest'teki yerimizi alıyoruz.
Teknofest'te yarışmak isteyen öğrenci ve takımlarımıza danışmanlık ve destek olabilmek için Bilim Fatih'e bekliyoruz.

Bilim Fatih Broşürü İçin Tıklayınız...https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin