-A A+

Fatih Kütüphaneleri

Kütüphanelerimiz İçin Tıklayınız

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın öncelediği ve büyük özen gösterdiği konulardan biri olan her geçen gün arasına bir yenisi eklenen kütüphaneler, her yaştan gencin güven ve huzur içerisinde çalışmasına imkân sağlıyor. Fatih Belediyesi’nin tüm kütüphanelerinde ziyaretçilere araştırmalarında kullanmaları için bilgisayar, ücretsiz WIFI, ücretsiz çıktı ve fotokopi hizmeti de sunuluyor.

5-10 yaş arası çocuklarımızın renkli dünyalarından esinlenerek tasarladığımız “Çocuk Kütüphanesi” Kariye Refik Halid Karay Kütüphanemizde hizmet veriyor. Çocuklara beraberindeki ebeveynleri eşliğinde kitap okumanın yanı sıra sanatsal becerilerini ve hayal güçlerini de geliştirme imkânı sunuluyor. Çocuk Kütüphanesi’nde yer alan etkinlik köşelerinde satranç, tiyatro, drama, müzik, sanat ve serbest zaman etkinlikleri imkânı da bulunuyor. 6 bin kitap ile hizmet vermekte olan kütüphanede çocukların gelişimini destekleyici etkinliklerle güçlü kavrama yeteneğine sahip olmaları, sınırsız bir araştırma ve sentez bilinci kazanabilmeleri, kendi yeteneklerini keşfedip toplumda kendini ifade edebilen, özgüven duyguları gelişmiş birer birey olmaları hedefleniyor.Kütüphanelerimizde ders çalışan gençlere ufak sürprizler yaparak, motivasyonlarını arttırıyoruz. Gençlerimize kimi zaman enerjilerini artıracak tatlılar ikram ediyor, kimi zaman teknolojik hediyelerle sürprizler yapıyoruz.Öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olma misyonuyla hareket eden kütüphanelerimizde, belirlenen günlerde sanata, hayata ve uzman kişilerden mesleki tecrübelere dair söyleşiler, seminerler ve dinletiler düzenlenmektedir. Ayrıca kütüphanelerimizin kafeteryalarında monopoly, risk, mangala, satranç gibi çeşitli zekâ oyunlarını oynama imkânı da sunulmaktadır.Fatih Kütüphaneleri Broşürü İçin Tıklayınız...


https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin