TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Haliç, Su Sporları Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 03.06.2013
Haliç’te gerçekleştirilen ‘Su Sporları Festivali’ heyecanlı bir finalle son buldu.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlarda dereceye giren sporculara ödüllerini Fatih Belediye Başkanı verdi.

Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Su Sporları Festivali’ görkemli bir finalle son buldu. Balat Sahili’nde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kürek Türkiye Kupası, Üniversitelerarası Deniz Kanosu Türkiye Şampiyonası, Dragon Bot Yarışları ve Dinghy Yarışları’nda sporcular Haliç sularında birincilik için kürek çekti.

Spora düşkünlüğü ile tanınan Fatih Belediye Başkanı da final yarışlarında kürek çekerek sporcularla kıyasıya yarıştı. Sporcular birincilik için ter dökerken, vatandaşlar ise sahil alanına kurulan festival alanında gönüllerince eğlendi.

BAŞKAN: “AMAÇ, HALİÇ’İ SU SPORLARI MERKEZİ YAPMAK”

Fatih Belediye Başkanı, su sporlarını Haliç’te daha da kapsamlı hale getireceklerini belirterek, “Önümüzdeki yıllarda sadece kano değil; yelken, kürek yarışları da olacak. Hedefimiz güzelim Haliç’i muhteşem manzarasıyla birlikte su sporları merkezi haline getirmek. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Sporun senede birkaç gün değil, sürekli yapılmasını arzu ediyoruz. Bu yılki yarışlara derneklerden, üniversitelere göre daha çok katılım oldu. Tebrik ediyorum” diye konuştu.

Saatlerce süren çekişmeli finalin ardından dereceye girenlere ödüllerini Fatih Belediye Başkanı verdi.