Menu

{HeaderFastAccess}

Yan Menüler

FATİH BELEDİYESİ RESİM YARIŞMASI “TARİHTEN TUVALE”

-A A+

FATİH BELEDİYESİ RESİM YARIŞMASI “TARİHTEN TUVALE”

 

 

Tarih sahnesinin birçok dönemine ışık tutan, zengin tarihi miras ve kültürel çeşitliliğe sahip Fatih ilçesinin kültürel mirasını tuvale aktarıyoruz. O olmasa İstanbul olmazdı diyebileceğimiz Fatih’in Somut ya da Somut Olmayan Kültürel Mirası arasından sanatçılar kendi konularını seçecekler. Bu konular arasından ruhlarına dokunan ayrıntıları tuvallerinde farklı teknikler ile yansıtacaklar.


Yarışmanın Konusu: Tarihten Tuvale

Yarışmanın Amacı

Fatih, bünyesinde barındırdığı tarihi zenginlikleri sebebi ile herkesin ilgilendiği, tanıdığı ve gördüğü bir ilçe özelliği taşımaktadır. Birçok tarihi yapıya, müzeye ve sanatsal üretim yapan atölyeye ev sahipliği yapan Fatih; ayrıca somut olmayan kültür mirasımızın izlerini de taşımaktadır. Tarihten Tuvale resim yarışması, bu izleri, sanatçıların gözünden seyretmeyi amaçlar. Tarihin arka sayfalarından tuvale aktarılan resim yarışması ile Fatih’in kültürel mirası resim deneyimi ile tanıtılacaktır. 

Kategoriler

Yetişkin Kategorisi; 18 yaş ve üzeri

Başvuru Koşulları

Yarışmaya 18 yaş ve üzeri bireyler katılım sağlayabilir. Yurt içi ve yurt dışı katılım açıktır.

Yarışmaya katılacak eserler serbest teknik kullanılarak tuval üzerinde uygulanmalıdır.

Yarışmacı, aynı eser üzerinde bir veya birkaç teknik uygulayabilir.

Her yarışmacı bir eser ile katılım sağlayabilir. Birkaç eserin bir araya getirilmesiyle oluşan eserler tek bir eser olarak değerlendirilecektir.

Resim dalında teslim edilen eserlerin boyutları;

Kısa kenar en az 50cm, uzun kenar en fazla 140cm aralığında olmalıdır.

Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Eserlerde yarışmacıya ait bir imza ya da paraf kullanılması dahilinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi

Yarışmacılar, öncelikle www.fatih.bel.tr adresinde yer alan başvuru katılım formunu doldurmalıdır.

Kayıt tamamlandığında katılımcılara “Başvurunuz alındı.” şeklinde bir bildirim gelecektir.

Yarışmacılar eserlerini paketledikten sonra Kadırga Sanat Galerilerine teslim etmelidir.

Başvurusu eksiksiz olarak tamamlanan yarışmacı adaylarının her birine eser teslimi sırasında (her yarışmacıya farklı olmak üzere) birer kod verilecektir.

Yarışmacılar eserlerini teslim ederken kendilerine verilecek bu kod ile değerlendirmeye alınacaktır.

Katılımcı, başvuru yüklemelerini yaparken yarışma şartnamesini ve verdiği bilgilerin doğruluğunu kabul ederek başvurusunu gerçekleştirebilir.

Başvuruda istenilen belgelerden bir ya da birkaçının eksik / yanlış olması elenme nedenidir. Katılımcılar önce şartnamede istenilen belgelerle birlikte başvurularını online olarak tamamlamak durumundadır. Sistem belirtilen tarih ve saatte kapatılacak olup yaşanacak gecikmelerden dolayı yarışma organizasyonu sorumlu tutulamaz.

Seçici Kurul Üyeleri

Dr. Öğr. Üyesi Murat Mete Ağyar, Murat Kösemen, Prof.Dr.Ahmet Albayrak, Ceyda Güler, Dr.Öğr.Üyesi Metin Erkan Kafkas, Fatih Belediyesi Temsilcisi 

Ödüller

3 Başarı Ödülü: 7.000 TL

10 Mansiyon Ödülü:  2.000 TL

10 Fatih Belediyesi Özel Ödülü: 1.500 TL

30 Sergileme Ödülü ve Kitap hediye çeki

Yarışma Takvimi

Eserlerin Teslim Tarihi: Eserler, 27 Eylül– 28 Ekim 2021 tarihleri arasında Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerilerine teslim edilmiş olmalıdır.

Değerlendirme Tarihi: Değerlendirmeler 02-05 Kasım 2021 tarihleri arasında Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerilerinde yapılacaktır.

Sonuçların İlan Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.

Sergileme ve Ödül Töreni Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.