Menu

{HeaderFastAccess}

-A A+

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Müdür: Bayram KENDİRLİGİL

E-Mail: parkvebahceler@fatih.bel.tr

Müdürlüğün Hizmet ve Projeleri

Park, Meydan, Kamu ve Yeşil Alanların Bakımı-Yenilenmesi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede kişi başına düşen yeşil alan oranını arttırmak üzere yeni projeler üretirken, mevcut park, meydan ve tüm yeşil alanların periyodik bakımlarını da gerçekleştirmektedir.

Molla Şeref Parkı Düzenleme Çalışmaları

Yaklaşık 4 bin 200 metrekare alanda düzenleme yapılan parkımız; çocuk oyun alanı ve dinlenme alanları ile hizmete açılmıştır. 

    

 

Hekimoğlu Meydan Düzenleme Çalışmaları

Hekimoğlu Ali Paşa Caddesi ile Kızılelma Caddesi kesişiminde bulunan 2 bin 650 metrekarelik alan, yaya sirkülâsyonu göz önüne alınarak; dinlenme ve oturma alanları, yürüyüş yolu ve yeşil alanlar ile donatılmış, Fatih’e yeni bir meydan kazandırılmıştır. 

   

 

 Kemikliburun Parkı 

Yaklaşık 8 bin metrekarelik alanda hizmet veren park alanımız içerisinde; dinlenme alanları, süs havuzu, bisiklet yolu, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları ile çok amaçlı salonumuz bulunmaktadır. 

 

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi Çevre Düzenlemesi
 

 

 

Davutpaşa Camii Çevre Düzenlemesi
 

 

 

Arasta Pazarı Yeşil Alanlar Çevre Düzenlemesi
 

/mud-img/Image /mud-img/Image
   


Süleymaniye Salis Medresesi Bahçe Düzenlemesi

 

/mud-img/Image /mud-img/Image
   

 

Şehsuvarbey Camii Çevresi Yeşil Alanların Yenilenmesi
 

/mud-img/Image /mud-img/Image
Şehsuvarbey Camii Eski Hali Şehsuvarbey Camii Yeni Hali

 

 

 

Süs Havuzları, Çocuk Oyun ve Spor Alanları

Parklarımızda çocuklarımızın en keyifli ve eğlenci vakit geçirebileceği oyun grupları tercih edilmektedir. Son zamanlarda alanı elverişli parklarımızda kum havuzlarımızı da çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Ayrıca çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir oyun alanı oluşturmak için zeminlerini ideal periyotlarla yeniliyor, spor alanlarının bakım ve onarımlarını yapıyoruz.

 

 

Budama ve Çiçek Dikimi Çalışmaları

Ağaçlarımız mevsim geçişlerinde budanmakta, mevsime göre çiçek dikimleri gerçekleştirilmekte, periyodik olarak da ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır. 

 

BUDAMA ÇALIŞMALARI

 

ÇİÇEK DİKİMİ ÇALIŞMALARI

 

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

 

Kent Mobilyalarının Tamir, Bakım ve Onarım Çalışmaları

  Park ve meydanlardaki bank, piknik masası, çöp kovası ve pergola gibi tüm kent mobilyalarının bakım ve onarımları Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün atölyesinde müdürlük ekipleri tarafından peridiyodik olarak yapılmakta, sonrasında yerlerine monte edilmektedir.