Sol Menüler

T.C. Fatih Belediyesi

-A A+

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ PROJESİ

Gönüllü Turizm Elçileri projemiz, Türkiye’nin vitrini ve en önemli kültür turizmi güzergâhı olan Fatih’e gelen turistlerin seyahatlerini sorunsuzca tamamlayabilmeleri amacıyla geliştirilmiş, çift yönlü bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje; şehre gelen turistlerin memnuniyetinin sağlanmasının yanı sıra, projede gönüllü olarak yer alan gençlere de; sosyalleşme, yabancı dillerini geliştirerek pratik yapabilme ve dünyanın her yerinden şehrimize gelen insanlarla tanışma fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda eğitimli, bilgili ve kültürlü gençlerle ülke imajına da olumlu katkı sunulmaktadır.

Her yıl yazılı ve sözlü mülakatlar sonucu yaklaşık 350 asil, 100 yedek olmak üzere toplam 450 gencin seçildiği projede görev alan Turizm Elçilerimiz; Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü bölgelerinde, İngilizce İspanyolca Almanca, Arapça, Fransızca, Farsça, Korece, Japonca, Çince, İtalyanca ve Rusça dillerinde turistlere ücretsiz rehberlik hizmeti vermektedir. Üzerlerinde çeşitli dillerde ‘‘Ask Me/Bana Sor’’ yazılı tişörtleri ile hizmet veren ve yaşları 16 ile 30 arasında değişen gençlere proje sonunda katılım sertifikası verilmektedir.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin