Sol Menüler

T.C. Fatih Belediyesi

-A A+

Minik Kalemler Genç Yazarlar

Yaş Grubu: 8 – 11

Konu: Hayal Gücü Sınırsız Tutulacak

Son Başvuru Tarihi: 27.03.2021

Katılımcı Sayısı: 12 Kişi

Mekan: Kariye Çocuk Kütüphanesi

Çalışma Saatleri: 17:00 – 18:00

Çalışma Günleri: Pazartesi – Çarşamba – Cuma

Eğitim Başlangıç Tarihi: 29.03.2021

Bitiş Tarihi: 08.05.2021

Proje Aşamaları ve Masalın Bölümleri

1. Hafta: Tanışma - Kaynaşma

*Masal Nedir? Masalın Tanımı, Masalın Özellikleri, Masalın Çocukların Dünyasındaki Yeri Ve Önemi, Masallardaki Semboller Ve Masallara Dair Tüm Detaylı Bilgiler Verilerek Anadolu Masallarının Önemi Ve Kültürümüzü Yansıtan Değerlerimiz Vurgulanarak Çocuklarımıza Ön Bilgilendirme Yapılacaktır.

Döşeme Bölümü; Masalların Başında Yer Alan, Dinleyicinin Masal Dinlemeye Çağırıldığı Bölümdür. Masalın Başında Yer Alan Tekerleme, Döşeme Bölümüne Aittir. Dinleyicinin İlgisini Çekmek İçin Söylenir.

Bu Hafta Çocuklarla Tekerleme-Döşeme Kısmı Oluşturulacaktır. Tekerlemeler İle İlgili Bilgilendirme Ve Yönlendirme Yapılacaktır.

2. Hafta: Serim Bölümü

Döşeme Bölümü Bittikten Sonra Genellikle “Evvel Zaman İçinde” Diye Başlayarak, Kişiler Ve Olay Hakkında Detaylı Bilgilerin Verildiği Bölümdür. Bu Bölümde Çocukların Masalda Yer Verecekleri Kişileri Ve Olayı Detaylıca Belirlerler.

3. Hafta: Düğüm Bölümü

Masalın En Uzun Bölümüdür. Asıl Olaylar Bu Kısımda Yer Alır. Masal Kahramanlarının Başından Geçen Çeşitli Olaylar Anlatılır. Bu Bölüm, Ana Olayın Ve Bu Olay İle İlgili Ayrıntıların Anlatıldığı Masalın En Uzun Bölümüdür.

4. Hafta: Çözüm Bölümü

Bu Bölümde İse Olay Bir Sonuca Bağlanır Ve Genellikle İyiler Kazanır, Kötüler Kaybeder. İyiler Ödüllendirilirken Kötüler Cezalandırılır. Bu Bölümde Çocuklar Hayalleri Doğrultusunda Sonuca Varacaktır.

5 . Hafta : Dilek Bölümü

Masalın İyi Dileklerle Bitirildiği Bölümdür. Bu Aşamada Çocukların Kendi Oluşturdukları Masallarını Tamamlamalarına İmkan Sunulur. Masallar Tamamlanır. Tamamlanan Masalların Tekrar Tüm Aşamaları Bir Bütün Olarak İşaretlenir.

6 . Hafta : Masalların Derlenip Kitapçıkların Oluşturulması ve Basımı - Grafik Tasarım

Çocukların Yazmış Olduğu Masallar, İmla Kuralları Dikkate Alınarak Derlenip, Grafik Tasarımları Yapılarak Basım Aşamasına Geçilecektir. Oluşturulan Masalların Bir Kitapçığa Dönüştürülmesi Hedeflenmektedir.

Başvuru ve Kabul Süreci

Eğitime katılmak isteyenlerin başvurularını Kariye Çocuk Kütüphanesi’nden yapabileceği projeye, Seçici Kurul tarafından uygun görülen öğrenciler dâhil olabilecekler.

Ödüller

Birinci: Bisiklet + Plaket

İkinci: Eğitici Oyun Seti + Plaket

Üçüncü: Kırtasiye Seti + Plaket

Katılımcı Hediyeleri: Katılım Belgesi ve Madalya

İletişim: Ayvansaray Mahallesi Kariye Camii Sokak,No: 20 (212) 453 1453 / 2191

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin