Sol Menüler

T.C. Fatih Belediyesi

-A A+

Osmanlı Türkçesi Eğitimi

Fatih Belediyesi Zeyrek Akademi, Osmanlı Türkçesi eğitimlerine devam ediyor. Dr. Harun Tuncer’in vereceği eğitim kapsamında rik‘a metin okuyabilen kursiyerlere, geliştirici metinler yanında diplomatika detayları öğretilecektir. 19. ve 20. yüzyılda bürokratik kademelerce üretilen rik‘a metinler ve seçme matbu yazılar incelenecek, eğitim kapsamında İstanbul’un türbe, hazire ve sair mekânları ziyaret edilerek kitabe ve mezartaşları bizzat yerinde görülüp okunacaktır.

“Dr. Harun TUNCER ile Osmanlı Türkçesi” eğitimine başvurular online olarak, Fatih Belediyesi’nin resmi web sitesi fatih.bel.tr adresinden yapılıyor. Katılımcılarda lisans ve lisansüstü eğitim ile ileri seviyede Osmanlı Türkçesi bilme şartı aranıyor.

Toplam 12 hafta devam edecek eğitim kapsamında dersler her hafta Perşembe günü Zeyrek Akademi’de saat 17.30-19.30 arasında düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgi için; zeyrekakademi@fatih.bel.tr


Kontenjanlarımız Dolmuştur.

Fatih Belediyesi'ni Arahttps://tk.emsal.com.tr/fatihb/ SMS ve E-bülten AboneliğiSMS ve E-bülten Aboneliği
Başkan Instagram Başkan Twitter Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web
Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.