TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Başkan'dan


Sevgili Fatihliler,

Hükümetlerine yapılan onca darbelere rağmen daima halkın iradesini esas alan, gerektiğinde canı pahasına iradesine sahip çıkan, bir zaaf belirtisinde yasal süreci beklemeden yeniden millete giden ve seçimlerini aksatmadan sürdüren dünyanın ender demokrasilerinden birine sahibiz.

Kasım 2002’den beri adeta bir demokrasi maratonu yaşayan ülkemiz, 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle ilk defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde bir yerel seçimi gerçekleştirecektir. Sonucun şehrimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Genel seçimde olduğu gibi bu seçime de her ne kadar “iki partili sistem” anlayışıyla girilmeye başlanmışsa da seçmenlerin yaşadıkları şehrin daha yaşanabilir olması için ideolojiyi değil, hizmeti önceleyen bir düşünceyle oy kullanmaları, sonuçları itibariyle kendi yaşam kalitelerini de artıran bir tercih olacaktır. Bu vesileyle belediye başkan adaylarının; güvenirlilik, dürüstlük, çalışkanlık, liyakat, ehliyet, samimiyet, yöneticilik, şehri geliştirecek projeleri ve vaatlerini gerçekleştirebilecek yetkinliklere haiz olup olmadıklarına dikkat edilmelidir.

Sevgili Fatihliler,

Şehrimiz yeni bir seçime hazırlanırken belediyemiz de çalışmalarını aksatmadan sürdürmektedir.

Geçen ay, Kemikliburun Parkı ve Sosyal Tesisi, Topkapı Sosyal Tesisi, Yedikule Yüzme Havuzu, Dervişali Semt Konağı ve Kütüphanesi, Süleymaniye Vefa Kütüphanesi, Vani Dergâhı Bilgi Evi ve Kütüphanesi, Kasım Günani Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi, Kadı Çeşme Otomatik Otoparkı, Mehmet Ağa Cami Sokağı Otomatik Otoparkı, Kadırga Kapalı Spor Salonu, Yeni Gayret Spor Kulübü binası, Çemberlitaş Millet Kütüphanesi, Altınay Spor Akademisi binası, Sirkeci Teknoloji Merkezi ve Yenikapı’da yapmakta olduğumuz iki adet halı saha şantiyelerimizde çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Bunların dışında çevre-temizlik, yol, kaldırım, aydınlatma, park bahçe, bakım onarım, ağaç budama, gibi çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Gıda üretim ve satış yerlerinin denetimi, günlük kiralama gibi güvenliği tehdit eden asayiş ve benzeri konularla ilgili zabıta hizmetleri devam etmektedir. Yedikule Hayvan Barınağı’mızda iki bini aşkın hayvanla birlikte diğer sokak hayvanlarımızın gıda, barınma ve aşı gibi ihtiyaçları giderilirken, ihtiyaç sahibi insanlarımızın kuru gıda, hazır yemek, kömür ve giysi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Ayrıca kültür ve sanat çalışmaları kapsamında Yedikule Sanat Akademi’mizde 900 civarında öğrenciye eğitim veriyoruz. Çocuklara ve gençlere yönelik tiyatro, söyleşi ve konferanslarımız da devam etmektedir. Engelliler Birimi’mizde engellilere yönelik atölye faaliyetlerimiz, Bilgi Evleri’mizin ilk, orta, lise düzeyinde etüt çalışmalarıyla üniversiteye giriş kursları ve el beceri kurslarımızda 32 ayrı dalda eğitim çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Sevgili Fatihliler,

Kadim şehir Fatih, Peygamberimizin müjdesi ve medeniyetimizin başkenti olan kutlu bir şehirdir. Her biri medeniyetimizin kültür hafızası olan abidevi eserleriyle adeta bir açık hava müzesidir. Taşı toprağı kültür olan bu şehirde yaşamak ve bu şehre hizmet etmek bir ibadettir. Ben ve arkadaşlarım tarihimizin, medeniyetimizin yüklediği sorumluluk ve aşkla her yeni günü geçen günden daha iyi değerlendirerek, dua ve destekleriniz olduğu sürece sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Her şeyin daha güzel olması dileğiyle, tekrar önümüzdeki yerel seçimin Fatihimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilerim. Kalın sağlıcakla.

Hasan SUVER

Fatih Belediye Başkanı

Şubat 2019