TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Başkan'dan


Sevgili Fatihliler,

Ancak ortak değerlere bağlı olan toplumlar millet olabilirler. Millet olma bilincinin temelini oluşturan bu ortak değerler milletin liderini de belirlerler ve herhangi bir tehditle karşılaştığında millet bilinci bu liderlerin önderliğinde harekete geçer. Tıpkı 15 Temmuz 2016’da liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hain FETÖ darbe girişimine karşı milletimizin dur demesi gibi.

Dünya coğrafyasının en zor yerinde konumlanan ülkemiz ‘su uyur düşman uyumaz’ atasözümüzde ifade edildiği gibi daima emperyal emellerin hedefinde olmuştur. Bu saldırıların en sonuncusuna finans alanında maruz kaldık. Hamdolsun iki ay gibi kısa bir süre içinde bu badireden de milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımıza olan güveni sayesinde kurtulmayı başardık. Türkiye siyasi istikrarıyla ekonomisini büyütmeye devam ediyor. Yaşadığımız finansal sıkıntı üzerine açılışı Cumhuriyetimizin 96. yılına denk getirilen dünyanın en büyük havaalanlarından biri olan İstanbul Havaalanı milletimize büyük bir moral oldu. Hayırlı olsun.

Atatürk’ü vefatının 80. yılında saygı ve minnetle andığımız günde Şemdinli askeri üssümüzde meydana gelen mühimmat patlamasında 7 askerimizin şehit, 24 askerimizin de gazi olması millet olarak hepimizi derin üzüntüye boğmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, sevenlerine de sabrı cemil diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın.

Sevgili Fatihliler,

Ülkemizde bir takım sıkıntılar yaşansa da Sayın Devlet Başkanımızın önderliğinde büyük bir azim ve kararlılıkla bunların üstesinden gelindiği gibi Fatih yerelinde de bu başarılardan aldığımız güçle medeniyetimizin başkenti olan bu kadim şehri, daha yaşanabilir bir şehir olması için her gün imar etmeye çalışıyoruz.

Geçen ay Şehsuvar Mahallemizin Cundi semtindeki 83 adet Osmanlı evinin cephelerini yeniledik. Karagümrük Karakol Binasını tamamlayıp Fatih Emniyetinin hizmetine sunduk. Kasım Çelebi Caminin tuvalet, lavabo ve şadırvanını ve Cerrah Mehmet Paşa Camisi’nin avlusunu yeniledik. Ayrıca; Yedikule’de yarı olimpik yüzme havuzu, SPA ve spor merkezinin, Süleymaniye Kütüphanesi ve Etüt Merkezi’nin, Topkapı Sosyal Tesisi’nin, Kemikliburun Osmanlı Bahçesi ve Sosyal Tesisi’nin, Kadı Çeşme ve Mehmet Ağa Hamamı Sokak’taki yarı otomatik otoparkların, Draman ve Duhaniye Sokak’taki otoparkların, Kasım Günani’deki ASM’nin, Vani Dergâhı Bilgi Evi’nin, Çemberlitaş Millet Kütüphanesi’nin ve Altınay Spor Merkezi’nin proje çalışmalarına devam edilirken, Ayvansaray ve Yenikapı otoparklarımızı hizmete açtık. Ayrıca Salih Paşa Caddesi, Beyazıtağa, Fırın, Hoşgörü ve Göktaşı Sokakları kaldırımlarıyla birlikte yenilendi. Hayırlı olsun.

Yedi Bilgi Evimizde 4040 öğrencimize eğitim ve üniversiteye hazırlık, yedi ayrı eğitim birimimizde 18 farklı branşta el-beceri eğitimlerimiz ve engelliler için engelli atölyemizde eğitimlere devam edilmektedir. Yine Sulukule Sanat Akademimiz de yaklaşık bin öğrencimiz sanat öğrenmeye devam etmektedir.

İhtiyaç durumunda olan insanlarımıza hazır yemek, kuru gıda ve giysi yardımlarımız sürerken, kışlık kömür yardımı için de çalışmalarımıza başladık. Seminer, konferans, resim sergileri, çocuk tiyatrosu, Türk Sanat Müziği konserleri ve Tarihi Yarımada gezileri gibi sanat-kültür etkinliklerimiz devam etmektedir.

Diğer yandan Çevre temizlik, park-bahçe, okul ve camilerimizin bakım, onarım ve temizlik işleri aralıksız sürmektedir. Zabıta, gıda üretimi, tüketimi ve eğlence yerleri başta olmak üzere geneli ilgilendiren şehrin huzurunu temin için çalışmalarını gece gündüz sürdürmeye devam etmektedir.

Sevgili Fatihliler,

Yeni bir yerel seçime doğru gittiğimiz bu aylarda ben ve ekibim ilk günkü heyecanımızla bu kadim şehre ve siz aziz Fatihlilere bir ibadet aşkı ile hizmet etmeyi, tarihimizin ve medeniyetimizin önemli bir görevi olarak kabul ediyoruz. İnşallah dua ve destekleriniz olduğu sürece sizlere her zaman en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Kalın Sağlıcakla.

Hasan Suver

Fatih Belediye Başkanı

Kasım 2018