TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’te ‘Gaziler Günü’ Töreni


absmiddle Yazdır   -A | A+ 22.09.2018
Fatih’te Gaziler Günü sebebiyle yaklaşık 250 şehit ve gazi yakınının katıldığı bir tören düzenlendi.Fatih Kaymakamlığı tarafından Fatih Belediyesi destekleri ile Topkapı Sosyal Tesisleri’nde Gaziler Günü töreni düzenlendi.

Törene İstanbul Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Fatih Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin ve yaklaşık 250 gazi ile şehit yakını katıldı. Tören geçmişten bugüne kadar ülkesi uğruna can veren şehit ve bu uğurda yara alan gazilerin anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Fatih Cami müezzini Recep Yasan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim davetliler tarafından huşu içerisinde dinlendi.

Törende konuşan Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, dünyanın en zor coğrafyasında olan ülkemizde bin senedir var olduğumuza dikkat çekerek bu vatanda bağımsız bir şekilde yaşayabilmek için büyük bedeller ödendiğini söyledi. Suver, “Tarihte var olmuş, tarihe yön vermiş milletler her zaman bedel ödemiştir. 5 bin senelik bilinen tarihimizle dünya üzerinde her zaman bir vatanımız olmuş ve her zaman bağımsız yaşayabilmeyi bilmişizdir. Ancak bu gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde olabilmiştir. Bu bedeli canlarıyla, kanlarıyla şehitlerimiz ve gazilerimiz ödediği için biz bugün burada varız. Yarın da İnşallah var olacağız. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize de uzun ömürler, sağlık ve esenlikler diliyorum.” şeklinde konuştu. 

Tören, programa katılan gazi ve şehit yakınlarına yemek ikramının yapılması ile sona erdi.