-A A+

16. Balık Festivali'ne Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Fatih Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Balık Festivali’nin 16'ncısı Kumkapı Meydanı'nda gerçekleştirildi.

10 Ekim 2022
16. Balık Festivali ne Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Fatih Belediyesi’nin geleneksel etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen Balık Festivali İstanbulluların hafta sonuna renk kattı. Cumartesi günü Kumkapı Meydanı’nda Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın katılımıyla başlayan festivalde Karadeniz rüzgârı esti. Başkan ehmet Ergün Turan programda yaptığı konuşmada; “Fatih’imiz üç tarafı denizlerle çevrili kadim bir yer. Dolayısıyla balık ve balık kültürü hem bizim medeniyetimiz Osmanlı medeniyeti, hem de daha önceki medeniyetlerde en önemli kültürlerden bir tanesi. Bu kültürün en önemli temsil değerlerinden bir tanesi de Kumkapı’dır.Kumkapı turizm açısından da şehrimizin en güzide mekanlarındandır. Esnafımıza yeni sezonda hayırlı işler, balıkçılarımıza ve vatandaşlarımıza da bol bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

YAKLAŞIK 20 BİN BALIK EKMEK DAĞITIMI YAPILDI
16. Balık Festivali'nde kızarmış palamut ikramı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Akşam saatlerine kadar devam eden festivalde Fatih Belediyesi ekiplerinde yaklaşık 20 bin porsiyon palamut ızgara dağıtımı gerçekleştirdi. Festivale katılan vatandaşlar da hem kemençe ve horonun hem de taze palamutun tadını çıkardı. Festivalin ikinci günü gerçekleştirilen Balık Tutma Yarışması Galata Köprüsü’nde yapıldı. Yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinde oltalarını 'rastgele’ diyerek Haliç’e attı. Yarışmacıların tuttuğu balıklar tartıldı ve yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu. Öte yandan vatandaşlara balık ekmek de ikram edildi. Yarışmanın birincisiyse tuttuğu 13 kilo 800 gram balıkla Osman Uslu seçildi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin