-A A+

Başkan Turan Bilgi Evleri ve Çocuk Durağı Öğrencilerinin Mevlânâ Programına Katıldı

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın katılımıyla Fatih Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen Mevlânâ programı Bilgi Evleri ve Çocuk Durağı öğrencileri tarafından düzenlendi. Öğrencilerin performansı izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

31 Aralık 2023
Başkan Turan Bilgi Evleri ve Çocuk Durağı Öğrencilerinin Mevlânâ Programına Katıldı

Fatih Belediyesi'nin Bilgi Evleri ve Çocuk Durağı öğrencileri Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın da katılımıyla toplamda 600 seyircinin izlediği önemli bir programa imza attı. Maneviyatı ve sanatı bir araya getiren etkinlik Müftüali Bilgi Evi öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Müftüali Bilgi Evi öğrencileri ve Bilgi Evleri Müzik Kulübü'nün "Sevdim Seni Mabuduma ve Demedim mi" ilahilerini seslendirmesiyle devam etti. Dervişali Bilgi Evi öğrencileri izleyicilere "Mevlânâ’nın Hayatı" sunumunu gerçekleştirdi. Keçeci Karabaş Bilgi Evi öğrencileri yardımlaşmanın önemini vurgulayan "Derviş Kaşıkları" gösterisiyle keyifli anlar sundu. Kasım Günani Bilgi Evi öğrencileri "Mevlânâ ve Şems’in Karşılaşması” adlı performanslarını sergilerken Marmara Bilgi Evi öğrencileri de bir “Sema Gösterisi” gerçekleştirdi. Program çocuk duraklarının minik semazenlerinin sema gösterisiyle devam etti ve Vani Dergahı Bilgi Evi öğrencilerinin "Ne Ol Ne Olma" adlı oratoryo gösterisiyle son buldu. Bu etkinlik Hz. Mevlânâ'yı vuslatının 750. yılında rahmetle anmak ve tüm insanlığı sevgiye ve hoşgörüye çağırmak amacıyla düzenlendi. Fatih Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik sevgi ve hoşgörü dolu bir atmosferde izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin