-A A+

Başkan Turan İstanbul Valisi Sn. Davut Gül ile Birlikte Fatih'te Yürütülen Çalışmaları İnceledi

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, İstanbul Valisi Sn. Davut Gül ile birlikte GastroSanat, Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı, Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yeniçeşme Medresesi'ni ziyaret etti ve "İstanbul Öğrenci Meclisi" projesinin toplantısını gerçekleştirdi. Bu ziyaretler esnasında yürütülen çalışmaları incelediler.

28 Aralık 2023
Başkan Turan İstanbul Valisi Sn. Davut Gül ile Birlikte Fatih te Yürütülen Çalışmaları İnceledi

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, İstanbul Valisi Sn. Davut Gül ile birlikte GastroSanat'ı ziyaret etti. Burada Fatihli vatandaşların çalışmalarını yakından incelediler. Başkan Turan, GastroSanat'ın önemli eserlerin ortaya çıkmasına katkı sağladığını vurgulayarak eğitimlerin değerlendirmesini yaptı. Daha sonra Başkan Turan, Vali Davut Gül ve Fatih Kaymakamı Sn. Cafer Sarılı ile Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA)'nı ziyaret etti. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Piyale Çitil Hanımefendi'ye misafirperverliği için teşekkürlerini iletti ve çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ardından Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bulunan gençlere selam verdiler ve yapımı devam eden Fatih Sultan Mehmet Uluslararası İmam Hatip Lisesi Spor ve Kültür Merkezi'ni incelediler. Ayrıca Mimar Sinan'ın mimarbaşı olduğu döneme ait Yeniçeşme Medresesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını da Vali Davut Gül ile birlikte ziyaret edip değerlendirmelerde bulundular. Başkan Turan, medresenin özgün fonksiyonlarını koruyarak günümüze yeniden kazandırılacağını belirtti. Son olarak İstanbul Valiliğinin uhdesinde, Vali Davut Gül’ün himayelerinde hayata geçirilen "İstanbul Öğrenci Meclisi" projesinin toplantısını gerçekleştirdiler. Başkan Turan, Türkiye’nin umudu gençlerin yarınlarımızın inşasında daha etkin söz sahibi olarak yetişmeleri için gayret eden Valiye teşekkürlerini iletti.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin