-A A+

Başkan Turan'dan CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Belgeli Cevap

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı Saraçhane Parkı'nın önünde biriken atık yığınlarıyla ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

22 Ağustos 2023
Başkan Turan dan CHP Sözcüsü Faik Öztrak a Belgeli Cevap

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İBB Binasının karşısında bulunan 50. Yıl Saraçhane Parkı’nda oluşan atık yığınlarının çevreye zarar verdiğini ve parkın çevre temizliğinin Fatih Belediyesi tarafından ihmal edildiği açıklamasında bulunmuştu. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ise: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sayfasından kolaylıkla ulaşılabilir belgelere göre, Fatih ilçesinde bulunan 24 adet parkın bakım-onarım ve temizlik işleri tamamen İBB sorumluluğundadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Binasının hemen karşısında oluşan bu atık görüntüsü, uzun zamandır grevde olan Ağaç A.Ş personelinin iş bırakmasıyla doğru orantılı olabilir. En azından kamuoyundan, ilgililerden ve İstanbul’a dair hassasiyeti olanlardan özür dilenmesi gerekirken; topu hiç sorumluluğu olmayan insanların üstüne atmanın ahlaki olduğu kanaatinde değilim. Bunu bir polemik yaratmak için değil zorunluluk olarak açıklamak durumundayım. Dolayısıyla asıl bilgilenmesi gereken, bu konuyu gündeme getiren insanlardır.” şeklinde konuştu.

Videoyu izlemek için tıklayınız.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin