-A A+

Fatih Belediyesi Vatandaşlara Aşure Dağıttı ve Mimar Sinan'ı Kabri Başında Andı

Fatih Belediyesi, Muharrem ayının 10. günü olan Aşure Günü'nde vatandaşa aşure dağıttı ve kabri başında Mimar Sinan’ı andı.

29 Temmuz 2023
Fatih Belediyesi Vatandaşlara Aşure Dağıttı ve Mimar Sinan ı Kabri Başında Andı

Muharrem ayının 10. günü, “Aşure Günü” olarak anılır. Bu özel günde, Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın da katıldığı anma töreninde Mimar Sinan'ın kabri başında dua edildi. Törende, Mimar Sinan'ın mirası hatırlanırken, vasiyeti yerine getirilerek, GÜRSOY Vakfı'nın desteğiyle hazırlanan aşureler hemşehrilerimize ikram edildi. Süleymaniye Camii başta olmak üzere Ayasofya Camii, Fatih Camii, Yavuz Selim Camii, Sümbülefendi Camii, Mihrimah Sultan Camii, Hırka-i Şerif Camii, Parmakkapı Kazasker Mehmet Efendi Camii gibi camilerde ve Merkez Kütüphane, Vatan Kütüphanesi, Cerrahpaşa Kütüphanesi, Topkapı Kütüphanesi, Karagümrük Kütüphanesi, Kariye Kütüphanesi, Sümbülefendi Fanço, Kasım Günani Kütüphanesi, Kadırga Kütüphanesi, Vani Dergahı Kütüphanesi gibi kütüphanelerde aşureler dağıtıldı. Ayrıca, hanelere dağıtım yapılmak üzere Halkla İlişkiler Ofisine de aşure temin edildi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin