-A A+

Fatihli Öğretmenlerimizi Unutmadık

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına’nın katılımlarıyla düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel programlarda ilçedeki okullarda ve Fatih Belediyesi bünyesinde hizmet veren öğretmenlerin bu özel günü kutlandı.

24 Kasım 2022
Fatihli Öğretmenlerimizi Unutmadık

Fatih’teki okul müdürleri ile 23 Kasım akşamı, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına’nın katılımlarıyla Öğretmenler Günü yemeği yenildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ise yine Belediye Başkanı’mız Mehmet Ergün Turan’ın katılımlarıyla; Fatih Belediyesi’nin KARINCA, Bilgi Evleri ve Bilim Fatih birimlerinde hizmet veren öğretmenlerle sabah kahvaltısı yapıldı. Gerçekleştirilen Öğretmenler Günü etkinliğinde konuşan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “İnsanı eğitmenin, ona bir karakter, şahsiyet kazandırmanın zorluklarını en iyi bilen sizlersiniz. Yetiştirmek, eğitmek büyük emek istiyor. Bir insanı eğiterek maksimum faydayla topluma, ülkeye kazandırmanın zorlukları da buradadır. Ne mutlu size ki, tıpkı usta bir zanaatkâr gibi, her gönlü sevgiyle, sabırla, özveriyle işlemeyi biliyorsunuz” ifadelerinde bulundu.

“İNSAN DEDİĞİMİZ VARLIK ESASINDA GÖNÜLDEN İBARETTİR”
Başkan Turan, konuşmalarını şu ifadelerle tamamladı: “İnsan dediğimiz varlık, esasında gönülden ibarettir. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki, öğretmen ne kadar sevilirse, mesleğinde o kadar başarılı oluyor. Öğretmenlik, diğer yönüyle de bir idarecilik sanatıdır. İşini özümsemiş her öğretmen, öğrencisinin gönlünü kazanmadan aklına hitap edemeyeceğini yakinen bilir. Merhum Nurettin Topçu, yıllar öncesinden, ‘Bize bir insan mektebi lazım’ diyordu. Bu, her dönem geçerliliğini koruyan bir sözdür.

“EN BÜYÜK SORUMLULUK ÖĞRETMENLERİN OMUZLARINDA”
Sizler, bu insan mektebinin hem öğrenen hem öğretenlersiniz. Bizi özümüzle tanıştıran; eylemlerimize yön veren; ahlaki değerleri bize tanıtan; hayâ ve edebe hayran gönüller, insanlığı seven temiz yürekler yetiştiren öğretmenlersiniz. Dün olduğu gibi, bugün de, geleceğin inşasında, en büyük sorumluluk siz kıymetli öğretmenlerin omuzlarında. Adanmış bir ruhla, fedakârca hizmet eden, ömrünü insan yetiştirmeye vakfetmiş bütün öğretmenlerimize esenlik ve huzur dolu bir ömür diliyorum. Tekrardan öğretmenler gününüzü kutluyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum.”

/400proje /400proje
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin