-A A+

Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi'nde Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nin “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” Başladı!

20-24 Mayıs tarihleri arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi'nde düzenlenen “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” etkinliği, toplumun ağız ve diş sağlığı bilincini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

21 Mayıs 2024
Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi nde Bezmialem Vakıf Üniversitesi nin “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” Başladı!

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından organize edilen "Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri" etkinliği, 20-24 Mayıs tarihleri arasında Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikte fakültenin 5. sınıf öğrencileri, deneyimli hekimlerin gözetiminde halka ağız içi tarama ve ağız muayenesi hizmeti sunuyor. Ayrıca katılımcılara oral hijyenin önemi ve doğru ağız bakım teknikleri hakkında kapsamlı eğitimler de veriliyor. Etkinlik süresince toplumun ağız ve diş sağlığı bilincini artırmayı hedefleyen çeşitli seminerler ve bilgilendirme oturumları düzenleniyor. Her yaştan bireyin katılımına açık olan bu etkinlik, sağlıklı bir ağız yapısının genel sağlık üzerindeki etkilerini vurgulayan önemli mesajlar içeriyor. Bu sayede toplumun ağız ve diş sağlığını koruma ve geliştirme bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin