-A A+

“Geleneksel 2. Pasta Yarışması” Başkan Turan'ın Katılımıyla Neslişah Sultan Kültür Merkezi'nde Gerçekleştirildi

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın katılımıyla Neslişah Sultan Kültür Merkezi'nde KARINCA El Emeği Eğitim Birimi tarafından "Geleneksel 2. Pasta Yarışması” düzenlendi. Başkan Turan, hemşehrilerinin destekleriyle önümüzdeki yıl da yarışmada bir araya geleceklerinin temennisinde bulundu.

3 Mart 2024
“Geleneksel 2. Pasta Yarışması” Başkan Turan ın Katılımıyla Neslişah Sultan Kültür Merkezi nde Gerçekleştirildi

KARINCA El Emeği Eğitim Birimi tarafından düzenlenen "Geleneksel 2. Pasta Yarışması" Fatih Belediyesi Başkanı M. Ergün Turan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Turan, yarışmada hünerli eller tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli pastaların olduğunu ifade ederek 2. Geleneksel Pasta Yarışması’na katılan kadınları ve ödüle layık görülen pasta ustalarını tebriklerini iletti. Ayrıca destekleriyle yeniden Fatih diyerek önümüzdeki yıl da yarışmada bir araya geleceklerinin temennisinde bulundu.

Toplam 3 kategoride düzenlenen yarışmada önce Fatih'in kültürel varlıklarını anlatan maket pastalar ve şeker hamurundan İstanbul lalesi buketler jüri tarafından değerlendirildi. Daha sonra interaktif bir yarışma yapıldı ve şefler tarafından yufka açma gösterisi gerçekleştirildi. Katılımcılar 3 oturumda sırayla en ince, yırtılmayan yufkalarını elleriyle açtılar. İlk 2 kategoride ilk 3’e girenler ödül aldı ve interaktif kategorisinde ise her oturum için birinciye ödülü takdim edildi. Yarışma katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin