-A A+

Gönüllü Turizm Elçileri 13. Kez Sahada!

Bu sene 13.sü düzenlenen Gönüllü Turizm Elçileri açılış programına Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan da katıldı. İstanbul Ticaret Odası'nın desteği ile düzenlenen projede elçiler bir ay boyunca Gülhane, Eminönü, Divanyolu, Sultanahmet, Ayasofya ve Beyazıt bölgesinde dünyanın dört bir yanından gelen turistlere rehberlik edecek.

19 Temmuz 2023
Gönüllü Turizm Elçileri 13. Kez Sahada!

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gören projeye 1500 başvuru yapıldı ve yazılı sınavı başarıyla geçen 600 kişi, sözlü mülakata katılmaya hak kazandı. Sözlü mülakat sonucunda 400 kişi projeye dahil oldu. Proje kapsamında 1 koordinatör, 6 supervisor ve 400 elçi görev alacak. Toplamda 6 noktada (Gülhane, Eminönü, Divanyolu, Sultanahmet, Ayasofya ve Beyazıt), 9 farklı dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça, Farsça, Korece, Çince ve Japonca) turistlere rehberlik yapılacak. Fatih Belediyesi, elçilerin ulaşım, yemek ve su masraflarını üstlenecek ve katılımcılara proje boyunca giymeleri için tişört ve şapka temin edecek. Proje sonunda 30 günü başarıyla tamamlayanlara özel tekne turu düzenlenerek sertifikaları takdim edilecek. Gönüllü Turizm Elçileri Projesi, ilçenin kültürel mirasını dünyaya taşımayı hedefleyen önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak 13. yılına girdi.

https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65 https://www.fatih.bel.tr/tr/main/pages/fabim/65
Başkan Instagram Başkan X Başkan Facebook Başkan YouTube Başkan Telegram Başkan WebBaşkan Web

Warning

Reading cannot be initiated since there is no Turkish language support. You can add Turkish language support to your device from the settings section.

Şimdi konuşabilirsiniz Sizi dinliyorum... Anlaşılmadı. Tekrar Deneyin